Soutěž o vstupenky: Eurydika v Metropolitní opeře

Vyhlašujeme soutěž o vstupenky na promítání záznamu představení Eurydika z Metropolitní opery, které se uskuteční v sobotu 4. prosince 2021 od 18:45 hodin v pražském kině Světozor.
Témata:Aerofilms

Metropolitní opera New York, Eurydika (zdroj Aerofilms)
Metropolitní opera New York, Eurydika (zdroj Aerofilms)

Stará řecká báje o Orfeovi, který chce s pomocí hudby vyvést milovanou Eurydiku z podsvětí, inspirovala skladatele od počátků dějin opery. Nadějný americký skladatel Matthew Aucoin tuto tradici přenáší do 21. století a nazírá známý příběh zcela novým způsobem. Libreto adaptovala Sarah Ruhl, nositelka MacArthurova stipendia, ze své úspěšné divadelní hry z roku 2003, v níž události popisuje z pohledu Eurydiky. Hudební ředitel MET Yannick Nézet-Séguin bude řídit Aucoinovu evokativní hudbu v nové a imerzivní režii Mary Zimmerman. Titulní roli ztvární sopranistka Erin Morley, Orfea barytonista Joshua Hopkins a jeho alter-ego v podsvětí kontratenorista Jakub Józef Orliński.

Soutěžní otázka zní: Kdo je autorem původní opery Orfeus a Eurydika z roku 1762?

Své odpovědi můžete zasílat do 1. prosince 2021, 12:00 hodin na adresu [email protected]. Do předmětu e-mailu napište „Soutěž: Eurydika“.

Ze správných odpovědí vybereme dva výherce, kteří obdrží dvě vstupenky na promítání záznamu představení Eurydika z Metropolitní opery, které se uskuteční v sobotu 4. prosince 2021 od 18:45 hodin v pražském kině Světozor.

Hodně štěstí přeje redakce Opery PLUS!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments