Stání+. Sedněte si, kde je volno. V Brně zavedli nové vstupenky

Filharmonie Brno zavedla novou kategorii vstupenek na stání, přesto po Novém roce při některých koncertech nezvládá uspokojit poptávku. Důvodem je zejména to, že kvůli připravované rekonstrukci Janáčkova divadla hraje Filharmonie především v Besedním domě s poloviční kapacitou.

Z dvaceti večerů v letošním kalendářním roce vystoupil orchestr desetkrát před vyprodaným hledištěm, při dalších koncertech zůstaly volné jednotky míst, sdělila Kateřina Konečná z Filharmonie.

Na koncerty v Besedním domě se proto nyní prodávají také vstupenky Stání+. Zájemci si zakoupí lístek bez označení místa, a pokud před začátkem koncertu zůstanou neobsazené židle, uvaděčka je usadí na ně.

„Poprvé jsme tuto novinku zavedli na koncert Sny o Francii začátkem března. Ve všech třech případech zájemci rychle rozebrali všech dvacet přidaných míst,” uvedla ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Sny o Francii – Filharmonie Brno – Besední dům Brno 1. 3. 2017 (zdroj FB Filharmonie Brno / foto Jiří Jelínek Foto)

Vstupenky Stání+ prodává Filharmonie i na většinu zbývajících večerů sezony, které jsou už nyní vyprodané. Kvůli zájmu o dubnový rodinný koncert Liška Bystrouška v hlavní roli vedení přidalo ještě odpolední reprízu.

Podle filharmoniků současná situace potvrzuje potřebu nového sálu. Vyroste mezi Veselou a Besední ulicí, kde nyní v první etapě vznikají podzemní garáže. Zároveň se hledá projektant nadzemní části. Do soutěžního kola postoupily dva mezinárodní týmy.

Plánovaná rekonstrukce a zavření Janáčkova divadla citelně komplikuje příští filharmonickou sezonu. „Zahájíme ji netradičně v katedrále na Petrově, s jednou abonentní řadou se přesuneme na Stadion na Kounicově ulici, zkusíme i výstaviště,” uvedl dramaturg Vítězslav Mikeš s tím, že omezení se výrazně promítne i do volby repertoáru.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat