Týden s hudbou

Přinášíme výběr aktuálních streamů v tomto týdnu. Koncerty se u nás nadále mohou konat pouze bez přítomnosti publika.
Massenet: Thaïs – Renée Fleming – Metropolitan Opera (zdroj MET)

Aktualizace: přidali jsme nově ohlášený stream který v sobotu 16. ledna uveda Státní opera Banská Bystrica


Pondělí 11. ledna 2021

Tento týden zazní z newyorské Metropolitní opery série záznamů nazvaná Renée Flemming Week s představeními, kde tato význačná sopranistka účinkovala. Na úvod uslyšíme operu Figarova svatba Wolfganga Amadea Mozarta. V záznamu z 11. listopadu 1998 s dirigentem Jamesem Levinem účinkovali Renée Fleming, Cecilia Bartoli, Susanne Mentzer, Dwayne Croft a Bryn Terfel.


Úterý 12. ledna 2021

Opera Thaïs Julese Masseneta bude druhým titulem tohoto týdne, který uslyšíme v rámci cyklu nočních streamů z New Yorku. V záznamu z 20. prosince 2008 účinkovali Renée Fleming, Michael Schade aThomas Hampson pod taktovkou dirigenta Jesúse López-Cobose.

Státní opera Banská Bystrica uvede od 19:00 hodin online Rossiniho Otella.


Středa 13. ledna 2021

Třetí noční stream z MET uvede operu Růžový kavalír Richarda Strausse. Spolu s Renée Flemmenig v záznamu z 9. ledna 2010 účinkují  Christine Schäfer, Susan Graham, Eric Cutler, Thomas Allen a Kristinn Sigmundsson. Provedení řídil Edo de Waart.

Orchestre de Paris bude streamovat od 20:30 program z děl Richarda Strausse (Aus Italien) a Gabriela Faurého (Pelléas et Mélisande). Provedení bude řídit Ariane Matiakh.


Čtvrtek 14. ledna 2021

Ve čtvrtek byla do cyklu nočních streamů z MET Renée Flemming Week zařazena Rossiniho opera Armida. V záznamu z 1. května 2010 s dirigentem Riccardem Frizzou účinkovali Renée Fleming, Lawrence Brownlee, Barry Banks, John Osborn a Kobie van Rensburg.

Český filharmonický sbor se sbormistrem Petrem Fialou od 19:00 hodin bude streamovat novoroční koncert nazvaný Lidové inspirace v díle českých skladatelů. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Leoše Janáčka, Vítězslava Nováka a dalších. Záznam naleznete na www.cfsbrno.cz nebo facebookových stránkách ansámblu.

Janáčkova filharmonie Ostrava na dnešní den přesunula svůj plánovaný Novoroční koncert. S dirigentem Vasilijem Sinajskim představí program z děl Johanna Strausse mladšího a dalších. Koncert živě od 20:15 přenáší ČT Art.

Plánovaný koncert Státní filharmonie Košice  s díly Jana Václava Stamice, Františka Xavera Richtera a Antonína Dvořáka s dirigentem Vojtěchem Spurným byl zrušen.

Ani plánovaný Tříkrálový koncert Slovenské filharmonie s dirigentem Martinem Leginusem s díly Aarona Coplanda, George Gershwina a Antonína Dvořáka se neuskuteční.

Manchesterský orchestr Hallé bude od 13:00 SEČ streamovat koncert z děl Aarona Coplanda, Alexandra Glazunova, Simona Armitage a dalších s dirigentem Jonathanem Bloxhamem.


Pátek 15.  ledna 2021

Pátý přenos z MET uvede Capriccio Richarda Strausse. V hlavních rolích uslyšíme Renée Fleming, Sarah Connolly, Josepha Kaisera, Russella Brauna, Mortena Franka Larsena a Petera Rose. Záznam z 23. dubna 2011 řídil Sir Andrew Davis.

Royal Scottisch Orchestra od 20:30 SEČ bude streamovat koncert z děl Errolyn Warmer, Richarda Wagnera a Antonína Dvořáka. Provedení bude řídit James Lowe.


Sobota 16. ledna 2021

Dnešní přenos z Metropolitní opery uvede operu Roselinda Georga Friedricha Händela. V záznamu z 3. prosince 2011 s dirigentem Harrym Bicketem účinkují Renée Fleming, Stephanie Blythe, Andreas Scholl, Iestyn Davies, Joseph Kaiser a Shenyang.

Státní opera Banská Bystrica na dnešní den zařadila od 19:00 balet Jiřího Pauera Ferda Mravenec. V představení účinkuje Balet a Orchestr Státní opery Banská Bystrica s dirigentem Igorem Bullou. Záznam je k dispozici na Youtube.


Neděle 17. ledna 2021

Na závěr týdne v MET věnovaný Renée Flemming zazní Rusalka Antonína Rusalka v češtině. Účinkují Renée Fleming, Emily Magee, Dolora Zajick, Piotr Beczala a John Relyea s dirigentem Yannickem Nézet-Séguinem.  Záznam byl pořízen 8. února 2014.

Pařížský Ensemble intercontemporain uvede na Bienále Pierre Boulez dvě rozsáhlé partitury tohoto skladatele. Od 16:30 uslyšíme AnAnthèmes 2 a kantátu Répons.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments