Desítky rolí, studentů a let věnovaných baletu. Kateřina Elšlégrová Slavická slaví sedmdesátiny

  1. 1
  2. 2

Od roku 1986 vyučuje na pražské Taneční konzervatoři klasický tanec. Mezi jejími žáky najdeme mnohá známá jména, nechybí mezi nimi ani jméno naší neúspěšnější tanečnice posledních let Darii Klimentové. V roce 1992 ukončila studium pedagogiky na HAMU Praha. Ve druhé polovině devadesátých let externě pracovala v Norimberku, anglickém Bloomingtonu a v Riu de Janeiro.

S manželem Jaroslavem spolupracuje na jeho inscenacích klasických baletů. V Národním divadle to byla například Marná opatrnost, v Ostravě Louskáček, velmi čilá byla jejich spolupráce s baletním souborem Národního divadla Brno, kde v posledních letech realizovali inscenace Minkusova Dona Quijota a Bajadéry a Glazunovovy Raymondy.

Jaroslav Slavický a Kateřina Elšlégrová-Slavická (zdroj prazskykomornibalet.cz / foto Lucie Kocourková)

Jejich syn Lukáš Slavický byl dlouholetým prvním sólistou Bavorského státního baletu. Od loňského roku je šéfem baletního souboru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Na jevišti Národního divadla se s ním diváci naposledy mohli setkat v roli Solora v Minkusově Bajadéře.

Popřejme jubilantce Kateřině Elšlégrové-Slavické vše nejlepší, hodně zdraví, energie, sil a elánu k její další mimořádně významné práci pro české baletní umění.

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat