Festival Třeboňská nocturna zakončí Baladou pro banditu a poctou Emě Destinnové

Do konce mezinárodního festivalu klasické hudby Třeboňská nocturna zbývají poslední dva večery. V pátek 9. července zazní na nádvoří městského úřadu v Třeboni Balada pro banditu. Festival pak zakončí v sobotu 10. července program s názvem „Pocta Emě Destinnové“.
Balada pro banditu - Gabriela Vermelho a Igor Orozovič - Třeboňská nocturna 2021 (foto Třeboňská nocturna)
Balada pro banditu – Gabriela Vermelho a Igor Orozovič – Třeboňská nocturna 2021 (foto Třeboňská nocturna)

Balada pro banditu zaujala Jihočeskou filharmonii natolik, že požádala o souhlas s úpravou hudební složky hry. Pásmo nejznámějších písní a melodií představí sólisté Eva Vrbková, Igor Orozovič, Dalibor Buš a Gabriela Vermelho s doprovodem Jihočeské filharmonie pod vedením Vojtěcha Spurného.

Festival zakončí v sobotu 10. července Pocta Emě Destinnové se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, basbarytonistou Adamem Plachetkou a Jihočeskou filharmonií s dirigentem Davidem Švecem. Zazní árie z oper Gaetana Donizettiho, Pietra Mascagniho, Giuseppa Verdiho, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

„Osmnáctý ročník festivalu zahájil tak, jak si jen organizátor může přát. První dva festivalové koncerty – program Flétna na dvoře Bedřicha II. Velikého a vystoupení Lobkowicz tria – byly vyprodané. I počasí je prozatím vstřícné a do vnitřních prostor Divadla J. K. Tyla se přesouval pouze koncert Kalabis Quintetu. Poslední vstupenky hlásí předprodeje také na závěrečnou poctu Emě Destinnové,” říká organizátorka Irma Mrázková.

Zbývající vstupenky na Baladu pro banditu a Poctu Emě Destinnové lze zakoupit na webu festivalu, prodejní síť Ticketstream nebo osobně pak na informačních centrech měst Třeboň a České Budějovice. Držitelé průkazu ZTP mohou uplatnit 50% slevu.

Balada pro banditu
9. července 2021, nádvoří Městského úřadu Třeboň
Eva Vrbková, Igor Orozovič, Dalibor Buš, Gabriela Vermelho – sólisté
Jihočeská filharmonie
Vojtěch Spurný – dirigent

Pocta Emě Destinnové
10. července 2021, nádvoří Městského úřadu Třeboň
Kateřina Kněžíková – soprán
Adam Plachetka – basbaryton
Jihočeská filharmonie
David Švec – dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments