Letní noční koncert Vídeňských filharmoniků 2022 bude dirigovat Andris Nelsons

Milovníci klasické hudby se mohou 16. června 2022 těšit na jednu z nejvýznamnějších hudebních událostí roku. Letní noční koncert Vídeňských filharmoniků totiž pod taktovkou lotyšského dirigenta Andrise Nelsonse rozezní barokní zámecký areál Schönbrunn. Tématicky se zaměří na evropskou tvorbu, která má symbolizovat kulturní propojenost Evropy.

Wiener Philharmoniker (foto Julia Wesely)
Wiener Philharmoniker (foto Julia Wesely)

Letní noční koncert Vídeňských filharmoniků patří mezi nejvýznamnější hudební události roku. Letos se koncert bude konat ve čtvrtek 16. června 2022, a to tradičně v zahradách zámeckého parku Schönbrunn. Oproti loňskému roku, který se nesl v duchu protipandemických opatření, počítá letošní ročník s osobní účastí diváků přímo na místě. Pro ty, kteří preferují pohodlí domova, bude k dispozici i živý televizní přenos s časovým posunem.

Letošní Letní koncert bude poprvé ve své kariéře dirigovat Andris Nelsons z Lotyšska. Program koncertu, který se letos zaměří na evropskou tvorbu a upozorní na kulturní propojenost Evropy, počítá i s uvedením tanga pro symfonický orchestr současného lotyšského umělce Arturse Maskatse. Orchestr zahraje i valčík ukrajinského skladatele Mykoly Lysenka. České fanoušky klasické hudby pak potěší Smetanova předehra k Prodané nevěstě nebo Dvořákovy Slovanské tance.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments