PKF – Prague Philharmonia zahájila prodej abonmá na další sezonu

Milovníci hudby si v nadcházející 29. koncertní sezoně mohou vybrat ze čtyř variant abonmá. V orchestrální abonentní řadě nabídne orchestr PKF — Prague Philharmonia devět koncertů od klasicismu až po 20. století. V rámci Komorního cyklu , jehož tématem jsou dvojice, představí umělci během deseti koncertů jednotlivé hudební nástroje, jejich sílu a důležitost. Cyklus soudobé hudby nabídne šest moderovaných večerů s členy orchestru PKF – Prague Philharmonia a jejich hosty. A jak už je zvykem, ani tento rok nezapomíná orchestr na nejmenší posluchače, pro které připravil čtyři koncerty v Rudolfinu.
PKF – Prague Philharmonia (zdroj PKF – Prague Philharmonia)
PKF – Prague Philharmonia (zdroj PKF – Prague Philharmonia)

Posluchači se mají v nadcházející sezoně rozhodně na co těšit. Věřím, že si každý milovník klasické hudby najde svou abonentní řadu a koncerty, které jsou mu blízké. Kromě uvedených abonmá máme již v prodeji donátorské Lobkowicz abonmá. Celkem orchestr v rámci předplatného odehraje přes třicet pět koncertů v kombinaci klasického, romantického a současného repertoáru,” uvedla ředitelka PKF — Prague Philharmonia Kateřina Kalistová.

Orchestrální cyklus nabídne program nabitý hudbou Johannesa Brahmse, který bude ústřední postavou dramaturgie nadcházející sezony. Diváci ale uslyší I díla skladatelů, jejichž hudba patří ke kmenovému repertoáru souboru (Mozart, Beethoven nebo Mendelssohn). Ve čtyřech koncertech povede orchestr hudební ředitel a šéfdirigent Emmanuel Villaume, taktovku však převezme i francouzský dirigent Marc Minkowski nebo venezuelský rodák a šéfdirigent Royal Liverpool Philharmonic Orchestra Domingo Hindoyan. „V nové sezoně, která je pro mě již osmá v čele tohoto výjimečného orchestru, uvedeme hvězdná jména sólistů a umělců. Zahajovací koncert bude patřit sólistce Metropolitní opery v New Yorku Ailyn Pérez. Koncertem zaměřeným na téma „orientalismu“od Mozarta po Masseneta orchestr otevře novou sezonu 7. září 2022 v Rudolfinu. Mezi dalšími hosty přivítáme také sólistku Olesyu Petrovu, dirigenta a klavíristu Floriana Krumpöcka, klavíristu Garricka Ohlssona, harfistu Emmanuela Ceyssona a klavíristu Simona Trpčeskiho,” doplňuje šéfdirigent Emmanuel Villaume.

Komorní cyklus, jehož dramaturgyní je Martina Sermain, nabídne deset koncertů na téma “dvojice” v barokním refektáři Profesního domu MFF UK. Téma chce poukázat na sílu a důležitost jednotlivých hudebních nástrojů v klasické hudbě. „V nadcházející sezoně se můžeme těšit na díla po dvojicích pro čtyřruční klavír, dva kontrabasy, dvě trubky, skladby, ve kterých zazní dva klarinety, dvě violoncella, ale také hudební dialogy zajímavých nástrojových kombinací,” komentuje dramaturgyně cyklus Martina Sermain. Sezonu zahájí 26. září Zemlinského kvarteto s violoncellistou Lukášem Pospíšilem a violistou Stanislavem Svobodou.

Cyklus soudobé hudby s dramaturgyní Hanou Dohnálkovou nabízí sérii šesti koncertů, na kterých zazní autoři z různých koutů světa – od Česka a Německa přes Finsko, Lotyšsko až po Ameriku. „Všechny koncerty v rámci abonmá Cyklus soudobé hudby S jsou unikátní v tom, že jsou moderované a na konci mají posluchači možnost debaty s umělci. První koncert tohoto abonmá se koná 19. října 2022 v Experimentálním prostoru NoD,” vysvětluje dramaturgyně Hana Dohnálková.

Chybět nebudou ani koncerty pro děti v Rudolfinu, tentokrát pod autorským vedením Jiřího Austerlitze, který za své inscenace pro děti v minulosti obdržel řadu ocenění jak v České republice, tak v zahraničí. „Čtyři koncerty pro rodiny s dětmi jsou tentokrát zaměřené na příběhy, které bude orchestr vyprávět hudbou. První koncert je věnován baroku a tajemnému světu duchů a podsvětí,” řiká režisér a dramaturg Jiří Austerlitz.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments