Pražský Ples v Opeře 2016: při zahájení zazpívala Pavla Vykopalová, Státní operu ovládla britská monarchie

Již tradiční Ples v Opeře, který se včera večer konal již po třinácté, byl na několik dalších let posledním vzhledem k plánované rekonstrukci budovy Státní opery.

Ples v Opeře 2016 (foto FB)
Ples v Opeře 2016 (foto FB)

Zahájení obstaraly violoncellistka Terezie Kovalová a zpěvačka Tonya Graves hudbou z příběhů Jamese Bonda. Letos se Ples v Opeře konal v duchu britské monarchie, základem menu plesu byla tentokrát typická britská gastronomie. Mezi hosty se objevil například anglický herec Tom Riley se svou přítelkyní, z očekávaných celebrit naopak nedorazil světoznámý architekt Sir Terry Farell.

Ples v Opeře 2016 (foto FB)
Ples v Opeře 2016 (foto FB)

Do budovy Státní opery ozdobené britskou vlajkou začali první hosté proudit po devatenácté hodině, většina z nich dodržela předepsaný oděv. Platí, že povinný dress code je méně frekventovaný frak se všemi příslušnými doplňky nebo smoking, u nějž je povinná bílá, černým motýlkem doprovázená košile s límečkem a polobotky s hladkým lakovaným svrškem a uzavřeným šněrováním. U žen přichází v úvahu jen dlouhá toaleta. Svými šaty budila pozornost například módní návrhářka Blanka Matragi, zájem fotografů provázel i příchod moderátorů Leoše Mareše a Lucie Borhyové nebo herečky Jitky Schneiderové. Dorazila i britská velvyslankyně v Česku Jan Thompson. V předprodejích zmizelo podle pořadatelů všech tisíc vstupenek v cenách od 3500 až po 120 000 korun.

Ples v Opeře 2016 (foto FB)
Ples v Opeře 2016 (foto FB)

Po přivítání moderátorem plesu Markem Ebenem a zdravici pořadatelů a partnerů plesu se s árií When I am Laid in Earth z opery Henryho Purcella Dido a Aeneas na úvod večera představila sopranistka Pavla Vykopalová. Následovalo předtančení Grand Allegro v choreografii Vasilije Medveděva a Stanislava Feča. K prvnímu tanci pro hosty zahrála Filharmonie Hradec Králové pod vedením Andrease Sebastiana Weisera. Prvním tancem byl Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji. Mezi dalšími účinkujícími večera byli například i první sólisté Baletu Národního divadla Andrea Kramešová a Ondřej Vinklát. Před půlnocí se tradiční součástí plesu stala charitativní dražba.

Ples v Opeře 2016 (foto FB)
Ples v Opeře 2016 (foto FB)

Zatímco loni výtěžek putoval na podporu projektů Nadace Terezy Maxové, letos podpořil fond UNICEF – Dětský fond OSN. Z Los Angeles dorazil na pražskou dražbu vlastnoručně podepsaný dres anglického fotbalisty Davida Beckhama. Vedle toho čekají na hosty v dražbě další zajímavé předměty, například skleněné srdce od designéra Maxima Velčovského, luxusní postel Hastens nebo hodinky Balmain z Hodinářství Bechyně. Dražba letos vynesla téměř 1,6 milionu korun, což je méně než v loňském roce, kdy pořadatelé dražby utržili 2,3 milionu korun. Nejúspěšnější položkou dražby se stal náhrdelník Lucy Diamonds se 30 brilianty, jehož vyvolávací cena 40 tisíc korun vzrostla na 430 tisíc korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat