Do poroty karlovarské pěvecké soutěže letos přijedou i Ileana Cotrubas a Ioan Holender

V těchto dnech byla dokončena příprava vyhlášení letošní Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Tiskem vyšly čtyřjazyčné podmínky pro soutěžící, jejichž plné znění lze vyhledat na internetových stránkách soutěže. Do uměleckých škol v mnoha zemích světa bude jejich tištěná verze spolu s úvodním plakátem rozeslána v nejbližších dnech.

Mezinárodní pěvecká soutěž A. Dvořáka Karlovy Vary 2016 (foto Pavel Horník)

Pro pěvce, ať již zralé profesionály, nebo adepty a potenciální účastníky soutěže, je důležité složení odborné poroty. Pro kategorie Junior, Opera a Píseň v porotě zasednou „stálí“ pravidelní členové, mezi které patří již od roku 2003 předseda poroty Peter Dvorský, dále Gabriela Beňačková, Magdaléna Hajóssyová, v posledních letech Antonio Carangelo (Itálie), Sona Ghazarian (Arménie), Ondřej Hučín, Zdeněk Šmukař. Mezi těmi, kteří letos přijali pozvání, jsou ředitelé divadel Marián Chudovský (Slovenské národné divadlo v Bratislavě) a Jiří Nekvasil (Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě), Kanaďan Alain Nonat, ředitel Théâtre Lyrichorégra v Montrealu, a profesorka Daniela Štěpánová-Šimůnková z pražské Deylovy konzervatoře. Novinkou a věřím, že příjemným překvapením, je potvrzená účast pěvecké hvězdy světových scén Ileany Cotrubas a bývalého generálního ředitele Vídeňské Státní opery Ioana Holendera, významné osobnosti pěvectví, která i nadále spolupracuje s nejvýznamnějšími světovými operními scénami.

Zajímavostí karlovarské soutěže bylo její rozšíření o jednodenní soutěž Operní naděje, kategorii pro pěvce ve věku šestnáct až dvacet let, která má svoji porotu. Její předsedkyní bude letos slovenská pěvkyně Magdaléna Blahušiaková, místopředsedou poroty Antonio Carangelo, členy jsou profesorky a profesoři českých uměleckých škol: Zbyněk Brabec Eva Dřízgová, Hana Medková, Andrea Široká, Daniela Štěpánová-Šimůnková a Brigita Šulcová.

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka Karlovy Vary 2017 – složení porot (zdroj management soutěže)

Mezinárodní pěvecká soutěž Antonína Dvořáka se uskuteční v termínu 3. – 11. listopadu 2017 v Karlových Varech.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat