Pražský filharmonický sbor připravuje nové vzdělávací programy

Pražský filharmonický sbor v rámci nově vznikající koncepce edukačních programů uvede pod taktovkou Lukáše Kozubíka Jarní piknikový koncert pro rodiny s dětmi od 6 do 12 let. Pražský filharmonický sbor veřejnými koncerty rozšiřuje nabídku edukačních pořadů, která dosud cílila pouze na žáky základních a středních škol. Ke spolupráci na obou typech programů si sbor přizval renomovanou lektorku a popularizátorku klasické hudby Kláru Boudalovou.
Ilustrační foto (zdroj Pražský filharmonický sbor)
Ilustrační foto (zdroj Pražský filharmonický sbor)

Veřejný koncert pro rodiny s dětmi, který se v nabídce Pražského filharmonického sboru objevuje poprvé, bude tematicky zaměřen na jaro a jeho reflexi v klasické hudbě. Během přibližně hodinového programu zazní části z cyklu Otvírání studánek Bohuslava Martinů, dvojice skladeb z pera současného norského skladatele Oly Gjeila a Dvořákův známý sbor z opery Rusalka Květiny bílé po cestě. Piknikový koncert pro rodiny s dětmi se koná v úterý 23. května od 17:00 hodin v Ledeburské zahradě. Návštěvníci se mohou zúčastnit také hudebních workshopů, které budou v prostorech zahrady probíhat již od 16:00 hodin. Vstupenky jsou k dostání v prodejní síti GoOut. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do sálu Pražské konzervatoře.

Stejný program uvede Pražský filharmonický sbor také o den později, tedy 24. května, na Pražské konzervatoři. Dvojice neveřejných koncertů oslovuje žáky prvního a druhého stupně základních škol. Hudební složku na všech koncertech vedle sbormistra Lukáše Kozubíka a členů Pražského filharmonického sboru zajistí také členové České filharmonie a její Orchestrální akademie.

Součástí edukačních aktivit Pražského filharmonického sboru je také Akademie sborového zpěvu. Účast v Akademii umožňuje mladým zpěvákům ve věku od 17 do 26 let spolupracovat se zkušenými umělci, významnými sbormistry i dirigenty, rozšířit svůj repertoár a zažít atmosféru a provoz profesionálního pěveckého tělesa. Účastníci Akademie se podílejí na významných projektech sboru včetně koncertů v zahraničí, dostává se jim také podpory v oblasti marketingu a PR a jsou odměňováni měsíčním honorářem.

Platformou, jež funguje od roku 2012, již prošly na dvě desítky účastníků. Řada z nich navázala na své působení v Akademii dlouhodobou spoluprací s Pražským filharmonickým sborem, sedm bývalých akademiků se stalo jeho stálými členy a další čtyři pravidelně účinkují v projektech PFS jako externisté.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments