FOK uvede Bachovy sonáty

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přivítá ve svém komorním cyklu cembalistu Mahana Esfahaniho, který společně s houslistkou Florence Malgoire uvede Bachovy Sonáty pro housle a cembalo. Kompletní cyklus šesti sonát zazní v kostele sv. Šimona a Judy 17. ledna 2023.

Florence Malgoire (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Florence Malgoire (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Íránsko-americký cembalista Mahan Esfahani je dlouhodobě usazený v Praze. Jeho žánrové rozpětí zahrnuje starou hudbu i nejnovější kompozice. V cyklu Stará hudba Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK se tentokrát vrátí k repertoáru pro cembalo skutečně stěžejnímu, tedy k Sonátám pro housle a cembalo Johanna Sebastiana Bacha. K provedení si přizval dlouholetou kolegyni Florence Malgoire, houslovou virtuosku a profesorku pařížské Schola Cantorum, kde se věnuje nejen poučené interpretaci, ale také zákonitostem komorní hry.

„Pamatuji si, že když jsem poprvé slyšel Bachovu hudbu, říkal jsem si, že není možné, aby tahle hudba vzešla z jedné mysli. Sonáty pro housle a cembalo neslýcháme často. Uvádějí se sólové sonáty, partity pro housle a tak dále. Ale ty pro housle a cembalo tak často neslyšíme, protože vyžadují od obou hráčů opravdu hodně,“ říká Esfahani.

Provedení zásadního cyklu barokní hudby zazní v úterý 17. ledna 2023 v 19:30 hodin v Kostele sv. Šimona a Judy

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments