Neměli bychom zapomenout, že existuje živé umění, říká ředitel DJKT Martin Otava

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Zkusme zhodnotit probíhající sezónu. DJKT začalo hrát již od srpna, uvedli jste tři premiéry v těsném sledu – dvě operní a jednu baletní. Jaký byl zájem o představení ze strany diváků v srpnových a podzimních měsících před definitivním uzavřením?
Velký. Představení byla vyprodána, lidé přicházeli v létě do divadla s důvěrou, ačkoliv byl srpen, doba dovolených, uvolněná opatření. A rovněž na podzim byl zájem velký. Měli jsme z toho radost. Dařilo se nám odehrát velkou část představení z jara. Pak ale přišlo další uzavření a tento stav bohužel trvá do současnosti. Byli jsme nuceni vracet vstupné nejen za neodehraná představení, ale také poměrné části za předplatné, které se nedohrálo. Do toho komplikace, kdy máme zavřenou i pokladnu předprodeje, vracení je možné pouze on-line, prostřednictvím e-mailů.

Přesto nám abonenti i ostatní diváci vyjadřují velkou podporu a účast, mnoho z nich nám darovalo vstupné jako finanční podporu, nebo je proměnilo za dárkové poukazy, za což jim patří obrovský dík. Vážíme se této podpory a věřím, že brzy budeme moci děkovat i z našich scén! Jsme připraveni začít hrát v podstatě okamžitě, jakmile to opatření dovolí, bez ohledu na ostatní divadla. Současná doba je bohužel velmi nebezpečnou hrou s věrností a důvěrou diváka. Důvěru lidí budujete dlouho. Ztratit ji můžete rychle. A bojím se, že se může stát i další věc-lidé začnou zapomínat na to, že existuje živá kultura. Uzavřou se do svých domovů, k televizním obrazovkám a ke svým počítačům a začnou jim stačit televizní seriály, filmy. Zpohodlní a zapomenout, že existuje ještě něco jiného. Živé umění, které dělají živí lidé. A to mě trápí ze všeho nejvíc.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments