Štefan Margita: Jsem „praštěný oponou“

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

V katalogu Supraphonu je vaše nové album Na správné cestě žánrově řazeno v kategorii POP. Chápu, že pro orientaci potenciálních posluchačů je třeba album nějak zařadit, ale přece jen se mi taková kategorie pro vaše album zdá být dosti těsná až matoucí – jak vy sám byste své album charakterizoval?
Je to pop-šanson. Není to vysloveně šansonové. Hlavně jsme se snažili o jednu důležitou věc – nedělat u pop-šansonových věcí operní manýry a nazpívat to jiným stylem. V tom nám velmi pomohl producent a autor aranží Dan Hádl. Když jsem měl tendenci k opernímu zpěvu, blokoval mě, abych nepouštěl naplno svůj operní hlas. Že prý je hezké, když to ševelím. S tím jsme si hodně pohráli.

Název alba napovídá, že asi pro vás a váš zpěv znamená víc než jen chvilkový „odskok“ od operního zpívání – je to ta správná cesta?
Hlavně si myslím, že to je ta správná cesta po tom covidu. Najednou nebylo nic – nic nevycházelo, nebyla divadla, nebyly koncerty. Zvažoval jsem, jestli vydat vánoční album (před dvěma lety vyšla u Supraphonu XMas), ale rozhodli jsme se, že raději půjdeme touto cestou.
Věřím, že byla správná, doufejme.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments