Tomáš Brauner jako šéfdirigent odchází do Zlína, v Plzni ho vystřídá Ronald Zollman

Novým šéfdirigentem Plzeňské filharmonie bude od příští koncertní sezony Ronald Zollman. Nynější hostující dirigent vystřídá v čele orchestru Tomáše Braunera, který svůj poslední koncert na šéfdirigentské pozici odřídí počátkem června příštího roku.

Ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová považuje Ronalda Zollmana za výraznou uměleckou osobnost světové hudební scény. „Jako dirigent spolupracuje s významnými tělesy a renomovanými sólisty, což jsme mohli již v minulých letech v Plzni ocenit,“ uvedla Lenka Kavalová. Je přesvědčená o tom, že dirigent belgického původu vnese do orchestru nový vhled a nastaví nové umělecké vize.

Ronald Zollman je aktivní zejména na poli opery a je znám svým zájmem o současnou hudbu. Jeho plány do budoucna zahrnují kromě Česka i koncerty a jiné hudební aktivity ve Švédsku, Španělsku, Francii, Mexiku, Číně a Spojených státech.

Ronald Zollman (zdroj plzenskafilharmonie.cz)

Ronald Zollman vystřídá v čele Plzeňské filharmonie Tomáše Braunera, který odchází na pozici šéfdirigenta do Zlína a v Plzni bude nadále hlavním hostujícím dirigentem. V roli šéfdirigenta plzeňských filharmoniků se Tomáš Brauner naposledy představí na koncertu 7. června příštího roku.

Od příští sezony se Tomáš Brauner stane šéfdirigentem zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Funkce se ujme v září příštího roku a nahradí tak Vojtěcha Spurného, který vedl orchestr od roku 2015, nadále s ním však bude spolupracovat.

Tomáš Brauner (foto archiv)

Letos devětatřicetiletý Tomáš Brauner je jedním z nejlepších dirigentů své generace, zdůrazňuje ředitel zlínské filharmonie Josef Němý. „Je to komplexní dirigent, spolupracoval se všemi předními českými orchestry. Je předpoklad, že úroveň našeho orchestru se ještě zvýší,“ uvedl ředitel. „Máme mladý orchestr, pan dirigent by k němu měl mít blízko,“ řekl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat