Týden s hudbou

I během svátků si můžeme zpříjemnit sváteční čas návštěvou vánočně laděných koncertů. V úterý 25. prosince 2018, na den narození Páně, uvede v kostele …
Kantiléna (zdroj Filharmonie Brno)

I během svátků si můžeme zpříjemnit sváteční čas návštěvou vánočně laděných koncertů.
V úterý 25. prosince 2018, na den narození Páně, uvede v kostele sv. Šimona a Judy Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK Rybovu Českou mši vánoční (18.00 hodin). Sólové party přednesou Kateřina Kalvachová, Petra Vondrová, Jaroslav Březina a Michael Kubečka. FOK a Kühnův smíšený sbor diriguje Jaroslav Brych.

Téhož dne zazní v Dvořákově síni Rudolfina (16:00 hodin) české koledy a taktéž Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Sóla zpívají Alena Hellerová, Markéta Cukrová, Aleš Voráček a Jiří Hájek, komorní sbor En Arché a smíšený pěvecký sbor Česká píseň s Komorním orchestrem Vladimíra Sommera bude dirigovat Vojtěch Jouza.

V následujících dnech se o svátečně romantické večery s hudbou Fryderyka Chopina, Ludwiga van Beethovena a Antonína Dvořáka postará klavírista Ivo Kahánek. Do Sukovy síně pražského Rudolfina si můžeme přijít poslechnout jeho klavírní recitál ve středu 26. 12. a ve čtvertek 27. 12., v obou případech od 19.30 hodin.

Brno

Sváteční čas v Brně uctí 25. prosince 2018 od 16.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla sbory Kantilénka a Kantiléna. Na programu budou České a světové koledy a pastorely. Řídí sbormistři Michal Jančík a Jakub Klecker.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na