Týden s hudbou. Koncerty a představení online

  1. 1
  2. 2

Na webu Pařížské filharmonie bude od 20:30 zveřejněn koncert Ensemblu intercontemporain s díly Chayay Czernowin, Niny Senk a Lucase Fagina.

Pátek 23. dubna 2021

Slovenská filharmonie s dirigentem Danielem Raiskinem chystá od 19:00 hodin online koncert s díly Antonína Dvořáka (předehra Můj domov, op. 62), Jána Cikkera (Concertino pro klavír a orchestr, op. 20) a Alexandra Glazunova (Symfonie č. 1 E dur Slovanská, op. 5).

Na webu Pařížské filharmonie bude od 20:30 zveřejněn koncert Ensemblu Multitérale. Zazní díla mladých skladatelů z celého světa. Uslyšíme kompozice Agity Reke, Manon Lepauvre, Henryka Goldena, Tobiase Feierabenda, Elisabeth Angot, Kostase Zisimopoulose a Tímey Hvozdíkové.

Staatskapelle Dresden uveřejní nahrávku Symfonie č. 9 D dur Gustava Mahlera s dirigentem Danielem Hardingem.

Curtisův hudební institut ve Philadelhpii vysílá recitál klavíristky Szuyu Rache Su s díly Ludwiga van Beethovena, Frederica Chopina, Issaca Albénitze, Bély Bartóka a Maurice Ravela.

Na páteční večer byla v New Yorku vybrána opera Phillipa Glasse Satyagraha. Účinkují Rachelle Durkin, Richard Croft, Kim Josephson a Alfred Walker. Provedení dne 19. listopadu 2011 řídil Dante Anzolini.

Sobota 24. dubna 2021

Na ČT Art si  od 20:00 můžete poslechnout přímý přenos nové inscenace opery Wolfganga Amadea Mozarta Don Giovanni ze Stavovského divadla v Praze.  Inscenaci připravil mezinárodní tvůrčí tým v čele s německým dirigentem Karstenem Januschkem a švédsko-norským režisérem Alexanderem Mørk-Eidemem. V předních rolích účinkují P. Kubáň, J. Sibera, A. Poláčková, R. Samek, M. Horák a další. Dále účinkují orchestr a sbor Národního divadla v režii T. Šimerdy.

Frankfurtský Ensemble Modern chystá od 20:00 další online koncert Checkpoint Melt Trio.

Opera Fidelio Ludwiga van Beethovena zazní dnes večer z New Yorku. Účinkují Karita Mattila, Ben Heppner, Falk Struckmann a René Pape, představení dne 28. října 2000 řídil James Levine.

Neděle 25. dubna 2021

Český filharmonický sbor Brno plánuje od 19:00 koncert v Besedním domě. Zazní Petite messe solenele Gioacchina Rossiniho. Spoluúčinkují sólisté Patricia Janečková, Monika Jägerová, Aleksander Kruczek a David Szendiuch, doprovázejí klavíristé Michal Bárta a Lukáš Michel a na harmonium Jakub David Směšný. Provedení řídí Paolo Gatto.

Slovenský filharmonický sbor s dirigentem Jozefem Chabroňem chystá od 16:00 online sborový koncert. Zazní díla Sergeje Rachmaninova, Javiera Busa, Lákše Borzika a Jevgenie Iršaje.

Frankfurtský Ensemble Modern chystá od 20:30 streamovaný koncert s dílem Xerrox Vol. 4 německého skladatele Alvy Noty v aranžmá Maxe Knotha exkluzivně pro Ensemble Modern. Dílo zaznělo v podání tohoto tělesa v premiéře minulý týden.

Deutsches Symphonie-Orchester Berlin s dirigentem Yutakou Sadem uvede od 20:03 rozhlasový koncert z děl Gabriela Faurého, Camille Sant-Saënse, Jacquese Iberta a Maurice Ravela. 

Curtisův hudební institut ve Philadelhpii dnes uvede recitál Emily Damasco (soprán), Delili Medovnikové (soprán) a Josepha Tancrediho (tenor) za doprovodu Jin Huyn Parka (klavír), Zazní díla korejských skladatelů Sun-Nam Kim, Dong-Jim Kim, Hong-Ryul Lee, Du-Nam Jo, Hyo-Keun Kim a korejské lidové písně v aranžmá Jeana Ahna.  

Cyklus nočních streamů z newyorské Metropolitní opery nazvaný Moral Authority ukončí opera Dialogy karmelitek Francise Poulenca. V záznamu ze dne 19. května 2019 s dirigentem  Yannickem Nézet-Séguinem účinkovali Isabel Leonard, Adrianne Pieczonka a Karita Mattila.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments