Týden s hudbou. Koncerty, televizní programy a streamy

Na začátku října je tu nový Týden s hudbou, kde naleznete výběr z toho nejzajímavějšího, co se děje ve Vašem okolí doplněné o programy v televizi a zahraniční streamy.
Témata:Adam Viktora Akademie MenART Alena Hellerová Aleš Briscein André Tatarka Anthony Philip Heinrich Archaion Kallos B’Rock Orchestra Barocco sempre giovane Boni pueri Česká filharmonie Český filharmonický sbor Brno Český národní symfonický orchestr Christian Knüsel Chuhei Iwasaki Dalibor Karvay Daniel Matoušek Daniela Valtová Kosinová David Drábek David Szendiuch Dennis Russell Davies Dny soudobé hudby Dominika Krčištová Dresdner Kammerchor Ensemble Inégal Eugene Tzigane Festival Silberbauerovo hudební Podyjí Filippo Mineccia Gabriela Eibenová Gabriela Hrženjak Irena Pohl Houkalová Jakub Klecker Jan Fišer Janáčkova filharmonie Ostrava Janáčkův komorní orchestr Jiří Bělohlávek Jiří Brückler Jiří Habart Juraj Hollý Kamila Mazalová Karel Košárek Katarína Ďurdinová Kateřina Javůrková Kateřina Kněžíková Kirill Gerstein Konvergence Kremerata Baltica Kristina Fialová Lednicko-valtický hudební festival Lípa Musica Lucie Kaňková Lukáš Pospíšil Lukáš Vasilek Maksym Kutsenko Marcello Rota Marek Štilec María Dueñas Markéta Klaudová (roz. Böhmová) Martin Glaser Martin Petrák Martin Vacula Martina Janková Martinů Voices Matúš Šimko Matyáš Novák Michaela Pálka Plachká Michał Partyka Miloš Horák Moravská filharmonie Olomouc Národní divadlo Košice Ondřej Kyas OperaVision Orquestrina Baborak Pavel Drábek Pavel Steidl Pavla Vykopalová Peter Valentovič Petr Fiala Petr Levíček Petr Nouzovský Petr Popelka Philippe Jordan Piotr Beczała PKF — Prague Philharmonia Pražští komorní sólisté Radek Baborák René Jacobs Riccardo Chailly Roman Hoza Roman Janál Rosa Feola Sarah Tysman Semjon Byčkov Severočeská filharmonie Teplice Slovenská filharmónia Slovenský filharmonický zbor Societas Literatorum Sancti Henrici Spevácky zbor Lúčnica Symfonický orchestr Českého rozhlasu Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK Tadeáš Hoza Tatjana Gürbaca Taťjana Medvecká Teatro alla Scala Tomáš Netopil Tomáš Pálka Václav Čížek Václav Hudeček Vladislav Borovka Wiener Staatsoper Wranitzky Kapelle Wrocław Baroque Ensemble Zemlinského kvarteto

Praha

Onutė Gražinytė (zdroj Onutė Gražinytė)
Onutė Gražinytė (zdroj Onutė Gražinytė)

V pondělí 2. října od 18:00 hodin v Gotické věži HAMU v premiéře zazní zvuková instalace Michaely Pálka Plachké a Tomáše Pálky v rámci festivalu Archaion Kallos. Spoluúčinkuje klarinetistka Jana Krejčí.

V pondělí 2. října od 19:00 hodin na faře u kostela svatého Vojtěcha ve Pštrossově ulici zazní koncert k 75. narozeninám skladatele Josefa Marka. Z díla jubilantova zazní melodram Vox mea, Homines sumus, non Dei a melodram Poslední noc. Účinkují Jaromír Meduna (recitace), Daniel Wiesner (klavír) a další.

V pondělí 2. října od 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina zahajuje Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Petrem Popelkou novou sezónu. Zazní Koncert pro housle a orchestr D dur Ericha Wolfganga Korngolda (sólistka María Dueñas) a Symfonie č. 1 D dur Titan Gustava Mahlera. Veřejnou generální zkoušku je možné navštívit tamtéž od 14:30 hodin.

María Dueñas (foto Tam Lan Truong)
María Dueñas (foto Tam Lan Truong)

V úterý 3. října od 19:30 hodin v kostele svatého Vavřince v Hellichově ulici pořádá skladatelské sdružení Konvergence koncert Poezie s hudbou s díly Ondřeje Štochla, Pavla Zemka Nováka, Jiřího Lukeše, Michaely Pálka Plachké, Marka Keprta a Soni Vetché.

Česká filharmonie vystoupí tento týden se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem ve středu 4., v pátek 5. a v sobotu 6. října vždy od 19:30 hodin ve Dvořákově síni Rudolfina. Z díla Antonína Dvořáka zazní předehra Othello, op. 93, Koncert pro violoncello a orchestr h moll (sólista Pablo Ferrández) a Symfonie č. 7 d moll, op. 70.

Ve středu 4. a ve čtvrtek 5. října od 19:30 hodin zahraje ve Smetanově síni v Obecním domě Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Eugena Tzigana Suitu rusticu, op. 19 Vítězslavy Kaprálové, Koncert pro klavír a orchestr Graźyby Bacewicz (sólista Lucas Dabargue) a Fantastickou symfonii, op. 14 Hectora Berlioze.

Eugene Tzigane, 26. února 2023 (foto Ivan Malý)
Eugene Tzigane, 26. února 2023 (foto Ivan Malý)

Tento týden proběhne letošní ročník Zelenka festivalu Praha – Drážďany. Ve středu 4. října od 19:30 hodin v Rytířském sále Velkopřevorského paláce vystoupí sopranistka Gabriela Eibenová, altista Filippo Mineccia a Musica Aeterna s uměleckým vedoucím Peterem Zajíčkem. Zazní díla Antonia Vivaldiho, Johana Adoplhe Hasseho, Georga Friedricha Händela a dalších.

Ve středu 4. října od 19:30 hodin ve Velkém sále Městské knihovny na Mariánském náměstí Zemlinského kvarteto a violista Josep Puchades uvedou Kvintet č. 1 A dur J. Palomina, Kvintet č. 1 a moll, op. 1 Antonína Dvořáka a Smyčcový kvartet a moll, op. 47/1a Roberta Schumanna.

Ve čtvrtek 5. října od 19:30 hodin v kostele svatého Václava na Zderaze na festivalu Archaion Kallos zazní hudba ukrajinských skladatelů Dmitrje Štěpanoviče Bortňanského, Maksioma Berezovského, Miroslava Skoryka, Jevhena Stankoviče a dalších.

V pátek 6. října od 18:00 hodin v Atriu na Žižkově vystoupí kytarista Pavel Steidl, sopranistka Irena Pohl Houkalová, klavírista Karel Košárek a stipendisté programu MenART.

Tento týden začínají v Praze Dny soudobé hudby. Na zahajovacím koncertě v pátek 6. října od 19:00 hodin v kostele svatého Klimenta v Klimentské ulici zazní díla Eduarda Douši, Vlastimila Pešky, Afrodity Katmeridy, Milana Bártka, Karla Husy, Jana Fily, Kateřiny Horké a dalších.

Radek Baborák (zdroj Pražští komorní sólisté)
Radek Baborák (zdroj Pražští komorní sólisté)

V pátek 6. října od 19:30 hodin v kostele svatého Šimona a Judy Pražští komorní sólisté s Radkem Baborákem zahrají Fantasii C dur BWV 572 Johanna Sebastiana Bacha, Koncert pro dva lesní rohy smyčce Es dur Georga Philippa Telemanna (sólisté Yngve Abelvik a Radek Baborák), Meditace na svatováclavský chorál, op. 35a Josefa Suka a Smrt a dívka Franze Schuberta ve verzi Gustava Mahlera.

V pátek 6. října od 19:30 hodin v kostele Panny Marie pod řetězem Dresdner Kammerchor a Ensemble Inégal pod taktovkou Adama Viktory uvedou Psalmi vespertini Jana Dismase Zelenky.

V sobotu 7. října od 11:00 hodin ve Stavovském divadle pěvci Kateřina Kněžíková, Daniel Matoušek a Miloš Horák za doprovodu klavíru Martina Levického, houslí Lucie Švehlové, violoncella Barbory Soukupové a klarinetu Jaroslava Mejsnara uvedou písňovou tvorbu Ludwiga van Beethovena, Franze Schuberta a Klarinetový kvintet B dur, op. 34 Carla Maria von Webera.

V neděli 8. října od 10:00 a 12:00 hodin pořádá PKF – Prague philharmonia koncert pro děti. Zazní výběry ze skladeb Antonia Vivaldiho, Ludwiga van Beethovena, Goiacchina Rossiniho, Edvarda Hagerupa Griega, Johanna Strausse, Franze Schuberta, Josefa Suka, Bedřicha Smetany a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

V neděli 8. října od 17:00 hodin se v kostele Nanebevzetí Panny Marie a Karla Velikého na Karlově uskuteční tradiční tridentská mše svatá s hudebním doprovodem renesanční hudby z okruhu zájmu Jana Dismase Zelenky. Účinkuje Societas Libertarum Sancti Henrici.

 Cinquecento Renaissance Vokal (zdroj Cinquecento Renaissance Vokal)
Cinquecento Renaissance Vokal (zdroj Cinquecento Renaissance Vokal)

V neděli 8. října od 19:30 hodin v kostele Panny Marie pod řetězem rakouský soubor Cinquecento uvede Missu papae Marceli Giovanniho Pierluigi da Pallestriny.

Brno

V pondělí 2. října od 19:00 hodin ve Vile Tugenhadt vystoupí americký klavírista Anthony Philip Heinrich. Zazní 32 variací na vlastní téma c moll WoO 80 Ludwiga van Beethovena a výběr z tvorby interpreta.

V úterý 3. října od 19:00 hodin v prostoru CO.LABS bude uvedena opera pro děti Ondřeje Kyase a Pavla Drábka Psí svět. Pod taktovkou Jana Bělohlávka účinkují žáci ZUŠ Veveří.

Ve středu 4. října od 19:00 hodin v Besedním domě vystoupí ansámbl Kremerata Baltica se sólisty Onutė Gražinytė (klavír), Džeraldasem Bidvou (housle) a Andrejsem Puškarevsem (bicí nástroje). Zazní díla Viktorije Poljovy, Alfreda Schnittkeho, Georgse Pelécise, Jékabse Jančevskise a Olli Mustunonena.

Kremerata Baltica (zdroj Kremerata Baltica)
Kremerata Baltica (zdroj Kremerata Baltica)

Ve čtvrtek 5. října od 19:00 hodin v Besedním domě vystoupí se svým recitálem klavíristka Onutė Gražinytė. Zazní díla Alexandera Nikolajeviče Skrjabina, Oliviera Messiaena, Mikolojuse Konstatinase Čiurlionise, Alvidase Remesy, Vytautase Bacivičiuse a Graźyny Bacewicz.

V pátek 6. října od 19:00 hodin v Besedním domě vystoupí sopranistka Martina Janková, dirigent Dennis Russel Davies tentokrát v roli klavíristy a recitátorka Taťjana Medvecká. Zazní písně Ludwiga van Beethovena, Schwanenlied Josefa Antonína Štěpána a Leonora, op. 12 Václava Jana Tomáška.

V sobotu 7. října od 20:00 hodin v Krytu 10-Z zazní v podání Aidy Mujačić písně Karla Reinera.

Czech ensemble baroque quintet uvádí v neděli 8. října od 19:00 hodin ve Dvoraně VUT výběr ze IV. knihy madrigalů Claudia Monteverdiho a Poslední léto s Juliett Lukáše Hurníka.

Antonín Dvořák: Jakobín, Janáčkova opera (zdroj Národní divadlo Brno)
Antonín Dvořák: Jakobín, Janáčkova opera (zdroj Národní divadlo Brno)

V neděli 8. října od 19:00 hodin v Janáčkově divadle Národní divadlo Brno uvádí premiéru nové inscenace opery Antonína Dvořáka Jakobín. V nastudování Jakuba Kleckera a v režii Martina Glasera zpívají David Szendiuch, Roman Hoza, Tadeáš Hoza, Jan Šťáva, Aleš Briscein, Petr Levíček, Petr Levíček, Pavla Vykopalová, Lucie Kaňková a Jitka Zerhauová. Představení živě streamuje server OperaVision.

V neděli 8. října od 20:00 hodin v kostele svatých Janů vystoupí Wroclaw Baroque Ensemble s uměleckým vedoucím Andrzejem Kosendiakem. Zazní Offertoria et communions totius anni Mikołaje Zieleńského.

Ostrava

Janáčkova filharmonie Ostrava zahajuje ve čtvrtek 5. a v pátek 6. října od 19:00 hodin v kině Vesmír se svým šéfdirigentem Vassilijem Sinajským letošní sezónu. Zazní Koncert pro housle a orchestr D dur, op. 61 Ludwiga van Beethovena (sólista Vadim Guzman) a Symfonie č. 9 op. 70 Dmitrije Šostakoviče.

Vadim Gluzman (zdroj Vadim Gluzman, foto Marco Borggreve)
Vadim Gluzman (zdroj Vadim Gluzman, foto Marco Borggreve)

V sobotu 7. října od 18:00 hodin v Husově sboru v Ostravě – Staré Bělé vystoupí Ensemble Castelkorn s uměleckým vedoucím Josefem Žákem. Zazní díla Johanna Heinricha Schmelzera, Heinricha Ignaze Bibera a Heinricha Döbela. Koncert se opakuje v zámecké kapli Nalezení svatého Kříže v Nové Horce u Studénky v neděli 8. října od 16:00 hodin.

Olomouc

Ve středu 4. října od 19:00 hodin v Klášterním Hradisku vystoupí Štěpánka Balcarová Quartet.

Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Christianem Knüselem vystoupí ve čtvrtek 5. října v 19:00 v Redutě. Zazní Suita č.1, op. 46 Peer Gynt Edvarda Hagerupa Griega, Koncert pro violoncello a orchestr č. 1 a moll, op. 33 Camilla Saint-Saënse (sólista Nikita Ruzhavinskij) a výběr ze suit Romeo a Julie Sergeje Prokofjeva.

Christian Knüsel (zdroj Moravská filharmonie Olomouc)
Christian Knüsel (zdroj Moravská filharmonie Olomouc)

V neděli 8. října od 19:00 hodin v Domě U parku vystoupí Janáčkův komorní orchestr s dirigentem Jiřím Habartem. Zazní Komorní symfonie, op. 110 a Dmitrije Šostakoviče a Serenáda pro tenor, lesní roh a smyčce, op. 31 Benjamina Brittena (sólisté Aleš Briscein a Kateřina Javůrková).

Ostatní regiony Čech

V úterý 3. října od 19:00 hodin v evangelickém kostele v Großschönau na festivalu Lípa Musica budou uvedeny Pašije podle svatého Jana Arvo Pärta. Zpívají Jiří Brückler, Václav Čížek, Alena Hellerová, Kamila Mazalová, Matúš Šimko, Martin Vacula a Martinů Voices, pod taktovkou sbormistra Lukáše Vasilka hrají Daniela Valtová Kosinová (varhany), Jan Fišer (housle), Lukáš Pospíšil (violoncello), Vladislav Borovka (hoboj) a Martin Petrák (fagot).

Ve středu 4. října od 19:00 hodin Plzeňská filharmonie s dirigentem Chuheiem Iwasakim a Romanem Janálem v katedrále svatého Bartoloměje představí skladby Ave Maria různých autorů.

Ve čtvrtek 5. října od 19:00 hodin v Krušnohorském divadle Teplice vystoupí Severočeská filharmonie Teplice s dirigentem Petrem Vronským. Spoluúčinkuje Český filharmonický sbor Brno se sbormistrem Petrem Fialou. Zazní Stabat Mater Petra Fialy (sólistka Kristýna Fialová – viola) a z díla Antonína Dvořáka Klid lesa pro violoncello a orchestr, op. 68/5, B173 a Rondo pro violoncello a orchestr g moll, op. 94, B181 (sólista Petr Nouzovský) a na závěr Te Deum (sólisté Markéta Klaudová a Roman Hoza).

V pátek 6. října od 18:00 hodin v katedrále svatého Bartoloměje Plzeňská filharmonie s dirigentem Chuheiem Iwasakim ve spolupráci s Lyons clubem Bohemia uvede koncert se sólisty Evou Blažkovou (soprán) a Milanem Arnerem (klarinet).

Ensemble Castelkorn (zdroj Ensemble Castelkorn, foto Hubert Caldaguès)
Ensemble Castelkorn (zdroj Ensemble Castelkorn, foto Hubert Caldaguès)

V pátek 6. října od 19:30 hodin v kostele Panny Marie Bolestné na Dobré Vodě u Českých Budějovic na festivalu Hudba na soutoku vystoupí francouzský Ensemble Castelkorn.

V sobotu 7. října od 16:00 hodin v kostele svatého Mikuláše v Humpolci vystoupí účastníci varhanních kurzů Nathana Laubeho.

V sobotu 7. října od 19:00 hodin v českolipském kostele Mistra Jana Husa v rámci festivalu Lípa Musica vystoupí tenorista Martin Prokeš s klavíristkou Jitkou Čechovou. Zazní díla Franze Schuberta, Roberta Schumanna, Johannese Brahmse, Almy Mahler, Alexandera von Zemlinského, Clauda Debussyho a Ernesta Chaussona.

V neděli 8. října od 16:00 hodin se v třebíčském kostele svatého Martina představí americký varhaník Nathan Laube.

V neděli 8. října od 17:00 hodin v kostele Nejsvětější Trojice v Novém Městě nad Metují v rámci Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka vystoupí se svým koncertem Český filharmonický sbor Brno se sbormistrem Petrem Fialou, sopranistkou Terezou Hromádkovou a varhaníkem Martinem Jakubíčkem. Zazní díla Bohuslava Matěje Černohorského, Antona Brucknera, Zdeňka Fibicha, Antonína Dvořáka a Petra Fialy.

Ostatní regiony Moravy a Slezska

Ve čtvrtek 5. října od 19:00 hodin na zámku Mikulov v rámci Lednicko-valtického hudebního festivalu probíhá master class Václava Hudečka. Se svými žáky Ivou Svobodovou-Kramperovou, Marií Hasoňovou a Matteem Hagerem vystoupí společně s Barocco sempre giovanne. Zazní díla koncertantní Johanna Adolphe Hasseho, Antonia Vivaldiho, Edvarda Hagerupa Griega a Johanna Sebastiana Bacha.

Boni pueri (zdroj Lípa Musica)
Boni pueri (zdroj Lípa Musica)

V pátek 6. října od 19:00 hodin v kostele svatého Jakuba staršího v Lednici na Lednicko-valtickém hudebního festivalu vystoupí Boni pueri, Wranitzky Kapelle s dirigentem Markem Štilcem a sólistkou Patriacií Janečkovou. Ve světové premiéře zazní Regina coeli a Mše sv. Aloise Leopolda Hofmanna, Rejoice greatly Georga Friedricha Händela a Panis Angelicus Césara Francka.

V sobotu 7. října od 18:00 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava ve Znojmě v rámci Mezinárodního festivalu Silberbauerova hudebního Podyjí vystoupí žáci ZUŠ Mikulov, ZUŠ Pohořelice, ZUŠ Veselá škola Praha 1 a Musikschule Waidhofen and der Thaya.

V sobotu 7. října od 19:00 hodin v zámecké jízdárně v Lednici na závěrečném koncertu Lednicko-valtického hudebního festivalu vystoupí Orquestrina Baborak s Radkem Baborákem. Zazní Koncert pro dva lesní rohy smyčce Es dur Georga Philippa Telemanna (sólisté Yngve Abelvik a Radek Baborák), Fantasia G dur BWV 572 Johanna Sebastiana Bacha, Sextet Es dur, op. 81b Ludwiga van Beethovena a v druhé polovině díla Astora Piazzolly, Lowella Shawa a Lva Kogana.

Yngve Abelvik (zdroj Yngve Abelvik, foto E.N.Production & Eesa Khoury)
Yngve Abelvik (zdroj Yngve Abelvik, foto E.N.Production & Eesa Khoury)

Češi v zahraničí

V sobotu 7. října od 19:30 v Dreikönigskirche v Dráďanech Dresdner Kammerchor a Ensemble Inégal pod taktovkou Adama Viktory uvedou Psalmi vespertini II Jana Dismase Zelenky.

Slovensko

Filharmonie Brno s dirigentem Dennisem Russelem Daviesem vystoupí v pondělí 2. října od 19:30 hodin v koncertní síni SF. Zazní Zpěv duchů divokého lesa Anthony Heinricha, Fantazie c moll pro klavír, sbor a orchestr, op. 80 Ludwiga van Beethovena (sólistka Polina Osetinskaja, Slovenský filharmonický sbor se sbormistrem Janem Rozehnalem, dále účinkují Zuzana Weiserová – soprán, Katarína Ďurdinová – soprán, Dominika Krčištová – alt, Pavol Oravec – tenor, Mykola Erdyk – tenor, Eugen Gaál – bas), Credo Arvo Pärta a Prometheus, op. 60 Alexandera Nikolajeviče Skrjabina.

Matyáš Novák (foto Lenka Hatašová)
Matyáš Novák (foto Lenka Hatašová)

V úterý 3. října od 18:00 hodin ve Východoslovenské galerii v Košicích vystoupí se svým recitálem klavírista Matyáš Novák. Zazní skladby Fryderika Chopina. Bedřicha Smetany, Jána Levoslava Belly a Franze Liszta.

V úterý 3. října od 19:30 hodin v sále SF představí se svým recitálem tenorista Piotr Beczała za doprovodu klavíru Sarah Tysman. Zazní písně a operní árie.

Ve středu 4. října od 19:30 hodin v síni SF vystoupí B’Rock Orchestra s dirigentem René Jacobsem. Zazní Symfonie č. 8 h moll Nedokončená D 749 Franze Schuberta a z díla Felixe Mendelssohna-Bartholdyho Koncert pro housle a orchestr e moll, op. 64 (sólista Vilde Frang) Symfonie č. 5 D dur Reformační, op. 107.

Ve čtvrtek 5. října od 19:30 hodin v koncertní síni SF vystoupí Rotterdamský filharmonický orchestr s dirigentem Lahavem Shanim. Zazní Tragická předehra, op. 81 a Symfonie č. 1 c moll, op. 68 Johannese Brahmse, Koncert pro klavír a orchestr č. 3 Bély Bartóka (sólista Kirill Gerstein).

V pátek 6. října od 19:30 hodin od v koncertní síni SF Opera Národního divadla Košice s dirigentem Peterem Valentovičem uvede poloscénicky operu Karola Szymanowského Král Roger. Sólové party zpívají Michał Partyka, Gabriela Hrženjak, Maksym Kutsenko, Juraj Hollý, Michal Onufer, Myroslava Havryliuk a André Tatarka.

V sobotu 7. října od 19:30 hodin vystoupí v koncertní síni SF Pěvecký sbor Lúčnica s dirigentkou Elenou Matušovou. Se sólisty Lenkou Máčikovou (soprán), Jurajem Kucharem (tenor), Martinem Mikušem (bas), Katarínou Turnerovou (harfa), Jánem Slávikem (violoncello), Robertem Vizvárim (kontrabas) a Markem Jankem (varhany) uvedou Mši A dur, op. 12 Césara Francka a další díla.

David Karvay (zdroj Slovenská filharmonie)
David Karvay (zdroj Slovenská filharmonie)

V neděli 8. října od 19:30 hodin v koncertní síni SF Slovenská filharmonie pod taktovkou Tomáše Netopila uvede Koncert pro housle a orchestr D dur, op. 77 Johannese Brahmse (sólista Dalibor Karvay) a Metamorfózy Eugena Suchoně.

Streamy a televizní přenosy

V pondělí 2. října od 20:15 hodin na ČT Art bude vysílána opera Andrého Ernesta Modesta Grétryho Richard Lví srdce z Královské opery ve Versailles. Účinkují R. Mathieu, R. van Mechelen, M. Louledjian, M. Perbosti a další. Le Concert Spirituel řídí H. Niquet. Divadelní režie M. Pynkoski, televizní režie J. Condemine

V pátek 6. října od 20:55 hodin na ČT Art bude zařazen koncert Českého národního symfonického orchestru s Marcello Rotou a hudbou z filmů s legendárním Bébelem – Jeanem Paulem Belmodem.

V sobotu 7. října od 19:00 hodin bude Vídeňská Státní opera streamovat operní triptich Giacoma Pucciniho Il Trittico pod taktovkou Philippe Jordana a v režii Tatjany Gürbacy. V hlavních rolích účinkují Michael Volle, Anja Kampe, Joshua Guerrero, Andrea Giovannini, Eleonora Buratto, Michaela Schuster, Patricia Nolz, Daria Sushkova, Ambrogio Maestri, Serena Sáenz a Bogdan Volkov.

Rosa Feola (zdroj Rosa Feola, foto Fabrizio Sansoni)
Rosa Feola (zdroj Rosa Feola, foto Fabrizio Sansoni)

V sobotu 7. října od 20:15 hodin na ČT Art sledujte záznam opery Gioacchina Rossiniho Straka zlodějka z milánské La Scaly s Rosou Feolou v hlavní roli. spoluúčinkují: P. Bordogna, T. Iervolinová, E. Rocha, A. Esposito, M. Pertusi, F. Albertiová a Loutkářská společnost Carlo Colla a synové. Sbor a orchestr milánské Scaly řídí Riccardo Chailly. Režie Gabriele Salvatores. Televizní režie Patrizia Carmineová.

V neděli 8. října od 19:00 hodin v Janáčkově divadle Národní divadlo Brno uvádí premiéru nové inscenace opery Antonína Dvořáka Jakobín. V nastudování Jakuba Kleckera a v režii Martina Glasera zpívají David Szendiuch, Roman Hoza, Tadeáš Hoza, Jan Šťáva, Aleš Briscein, Petr Levíček, Petr Levíček, Pavla Vykopalová, Lucie Kaňková a Jitka Zerhauová. Představení živě streamuje server OperaVision.

V neděli 8. října od 20:15 hodin si připomeneme na ČT Art loňský Koncert pro Evropu z plovoucího pontonu na Vltavě k českému předsednictví Evropské unii České filharmonie se Semjonem Byčkovem. Spoluúčinkuje Pražský filharmonický sbor se sbormistrem L. Vasilkem, E. Dobračeva, L. Hilscherová, A. Briscein, J. Martiník a D. Valtová Kosinová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments