Týden s hudbou. Kultura na pokraji lockdownu

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Slovenský komorní orchestr s dirigentem Ewaldem Danelem zahraje ve čtvrtek 25. listopadu v Krakově díla Ilji Zeljenky, Leoše Janáčka, Romana Bergera, Witolda Lutosławského, Ladislava Kupkoviče, Romualda Twardowského a Bély Bartóka. V pátek 26. listopadu vystoupí toto těleso ve Varšavě a provede skladby Leoše Janáčka, Ladislava Kupkoviče, Bély Bartóka, Antonína Dvořáka. V rámci programu též zazní Koncert pro klavír a orchestr, op. 40 Henryka Mikołaje Góreckého (sólistka Anna Górecki).

V sobotu 27. listopadu v rámci Mezinárodní klavírní soutěže Johanna Nepomuka Hummela doprovodí Slovenská filharmonie s dirigentem Rastislave Štúrem v Koncertní síni SF od 15:30 soutěžící s koncerty pro klavír a orchestr. Od 19:00 zazní vyhlášení vítězů.

Streamy, televizní a rozhlasové přenosy

V pondělí 22. listopadu přenáší Český rozhlas Vltava z Rudolfina od 19:30 v živém přenosu koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Janem Kučerou, který zahajuje festival Dny Bohuslava Martinů.

ČT Art v pondělí 22. listopadu od 20:15 zařadí Symfonii č. 2 Bohuslava Martinů v provedení a s komentáři Jakuba Hrůši. Od 21:10 si pak můžete poslechnout koncert Štefana Margity a jeho hostů z Mezinárodního festivalu Zlatá Praha 2018. Spoluúčinkují Kateřina Kněžíková, Simona Šaturová, Martin Chodúr, Hana Zagorová a Epoque Orchestra s dirigentem Janem Kučerou.

Ve středu 24. listopadu od 20:05 zazní na TV Noe Benefiční koncert Červená středa na podporu pronásledovaných křesťanů. Bude proveden Labyrint světa a ráj srdce Petra Ebena na text Jana Amose Komenského. Recituje Viktor Preiss, varhanního partu se postupně ujmou Michaela Káčerková, Ivana Michalovičová, Alfred Habermann, Pavel Svoboda a Jaroslav Tůma.

Na webu Helsinské filharmonie si ve čtvrtek 25. listopadu od 19:00 poslechněte přímý přenos koncertu s dirigentem Nilsem Schweckendieckem. Zazní díla Bély Bartóka, Erika Bergmana a Seppo Pohjoly. Připomínáme, že na webu se nachází velké množství zajímavých archivních nahrávek tohoto orchestru.

Na webu Pařížské filharmonie bude v pátek 26. listopadu zveřejněn záznam koncertu Orchestre National de France s dirigentem Cristianem Macelaruem. Zazní Poème d’extaste Alexandera Nikolajeviče Skrjabina a Koncert pro violoncello a orchestr Camilla Saint-Saënse (sólista Sol Gabetta).

V sobotu 27. listopadu bude 19:00 na serveru OperaVision streamována v přímém přenosu opera Osud Leoše Janáčka z Janáčkova divadla v Brně.

Týž večer od 20:15 na ČT Art uslyšíte koncert Jako by se to stalo včera k poctě osvobození koncentračního tábora v Osvětimi ze Státní opery Praha. Účinkuje Orchestr Státní opery Praha pod taktovkou Karla Heinze Steffense. Zazní díla terezínských skladatelů Viktora Ullmanna a Pavla Haase.

Budapest Festival Orchestra uvádí v neděli 28. listopadu od 17:00 komorní koncert z děl Antonia Vivaldiho, Nino Roty, Dmitrije Šostakoviče, George Onslowa a Alexandera von Zemlinského.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments