Týden s tancem

  1. 1
  2. 2

Inimical (videoklip) – Aid Kid & Spomenik
Režie: Baobab – Oliver Beaujard a Nino Zardashvilli
Kamera: Tomáš Šťastný
Choreografie: Jan Razima
Tanec: Natalie Podešvová
Hudba: Aid Kid & Spomenik
Stejně jako nejde vrátit čas, tak nejvíce postrádáme věci, které jsme ztratili. Nemoc je v
tomto případě nejhorší, protože vám vezme to nejcennější v momentě, kdy to nejméně
čekáte. Proto pak vždy tak zoufale toužíme po pocitu normálnosti bez okovů nemoci.
Přesně takový pocit můžete zažít s naši hlavní představitelkou. Něco se ve vás mění, i
když to na vrch ještě není znát, něco se pohlo v hlubinách

Adieu (krátký taneční film)
Režie: Hasan Can Dagli
Kamera: Jay Cheng
Choreografie: Eva Urbanová
Tanec: Eva Urbanová
Krátký taneční film o dívce, která se snaží skrze sen utéct minulosti.

Festival KoresponDance na zámku Žďár, foto Se.s.ta web

Tip na příští týden: Ukázka z choreografického studia na zámku Žďár
Centrum choreografického rozvoje
Se.s.ta zve na 16. ledna od 17 hodin na Labyrinth Infinitel/Loperhunt a Anti.LOVE, tedy work in progress nových rezidentů na zámku Žďár nad Sázavou. Choreografické studio, umělecká rezidence na zámku Žďár nad Sázavou, poskytuje nezávislým umělcům možnost intenzivně pracovat na svém projektu. Součástí každé rezidence je tzv. Work in progress, kdy umělci na závěr rezidence představí divákům, na čem v choreografickém studiu pracovali. Tentokrát zve Se.s.ta na představení hned dvou rezidentek: Roberty Legros Štěpánové (SK) se sólem Labyrinth Infinitel/Loperhunt a Jitky Čechové (CZ) s projektem Anti.LOVE.

Taneční sólo Roberty Legros Štěpánové Labyrinth Infinitel – Prázdný labyrint je projekt inspirovaný knihou C. Castanedua Síla ticha. Jeho námětem je obraz vyprázdnění prostoru, vzdálení se od ega a vnitřního odosobnění za účelem dosažení stavu ne-vedení. Roberta Legros Štěpánová vystudovala psychologii na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně, následně DanceMovement therapy na University for arts CODARTS v Rotterdamu a v současnosti pracuje na doktorátu na téma Improvizácia v kontexte tvorby tanca a psychoterapie opět na FSS MU v Brně.

Projekt Anti.LOVE zkoumá různé formy lásky, to, jak byla vnímána dříve, jak ji bereme dnes a kam spěje. Autorka chce ve svém tanečním díle upozornit na romantizaci vztahů, kterou má na svědomí Hollywood, evropský romantismus, ruská literatura 20. století či trubadúrské písně. Jitka Čechová vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre se zaměřením na Taneční divadlo a absolvovala řadu studijních stáží: New York City – Professional Certificate Studies Program José Limón Dance Fondation, Peridance Capezio Centre, Profesionální stáž v New York City – 3 – Month Independent Study Program a výzkumné studijní programy zaměřené na současný tanec a jeho problematiku – Intensive Study Program Antwerpen.

Pravidelný program Work in progress na Zámku Žďár představuje publiku taneční představení ve fázi vzniku, divák zastihne umělce v procesu realizace, při otevřené zkoušce, která je spojená s diskusí. Se.s.ta ve spolupráci se Zámek Žďár připravuje pravidelné work in progress v rámci celoročního rezidenčního programu pro umělce, diváci tak mají příležitost během roku navštívit řadu prezentací z oblasti současného tance, pohybového divadla a dalších příbuzných žánrů, což je v rámci regionu naprosto unikátní. V 17:00 je sraz všech diváků v kavárně Muzea nové generace, odkud se společně odchází na místo uvedení ukázky z Choreografického studia. Vstup na ukázku z Choreografického studia je zdarma.

Současný tanec – animovaný průvodce (EN)
Tápete stále v tom, co je to vlastně současný tanec, či se ho přímo obáváte? Bohužel už nemůžeme nabídnout tip na skvělé představení Pojďme na tanec!, které už mělo derniéru. Ale trošku by vám mohl pomoci tento odlehčený animovaný průvodce, Planet Dance. Jisté zjednodušení je na místě a série jinak vcelku vtipně zasvěcuje nic netušícího diváka brouzdajícího po Youtube do tajemství současného tance:

 

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat