V rámci Strun podzimu vystoupí Daniel Hope na hladině Vltavy

Letošní 24. ročník hudebního festivalu Struny podzimu nabídne 19. září koncert houslisty Daniela Hopea na hladině Vltavy. Britský umělec zahraje na plovoucí scéně mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem. Společně s dvacetičlenným českým ansámblem Epoque Orchestra provede program Vivaldi - Recomposed, novodobou verzi Čtvera ročních období od skladatele Maxe Richtera. Novináře o tom dnes informoval ředitel festivalu Marek Vrabec.

Daniel Hope (zdroj Deutsche Garamophon)

Posluchači budou mít příležitost sledovat koncert přímo z hladiny Vltavy, na které bude postaveno pódium o velikosti téměř sto metrů čtverečních pro tisíc posluchačů… Scéna podle návrhu bratrů Cabanů vzniká pod mostem Legií,” řekl ředitel festivalu Marek Vrabec.

“Je tomu sedm let, co jsem poprvé koncertoval v Praze na Strunách podzimu. Zamiloval jsem si tehdy město i festival, takže z možnosti vrátit se sem a zahrát na tomto unikátním koncertu jsem nadšený. Praha nabízí jedno z nejkrásnějších panoramat na celém světě a těším se, až v září ukážeme světu, že Praha opět zní a že hudba má léčivou moc,” uvedl Hope.

Žák legendárního Yehudiho Menuhina na dnešním setkání s novináři řekl, že program Vivaldi – Recomposed propojuje historii se současným kontextem. Richterovo Recomposed s Hopem se stalo jedním z nejúspěšnějších titulů vydavatelství Deutsche Grammophon. Richterova úprava Čtvera ročních období respektuje Vivaldiho originál, zároveň utváří jeho novou barvu a tón.

Hope v době omezení souvisejících s šířením koronaviru uspořádal koncerty komorní hudby ve svém obývacím pokoji v Berlíně vysílané online. Série nazvané Hope @ Home se zúčastnili umělci jako sir Simon Rattle, Magdalena Kožená, Max Raabe a Max Richter. Do dnešního dne ji sledovalo více než pět milionů diváků.

Koncert s názvem Hope for Prague/Hope for Europe odvysílá evropský kulturní kanál TV ARTE v koprodukci s Českou televizí prostřednictví televize i internetových streamů. “Celý svět uvidí povzbuzující signál, že taková hudba má smysl,” řekl Hope.

Struny podzimu se uskuteční ve dvou blocích – v září venku, v listopadu uvnitř. V září v Praze kromě Daniela Hopea vystoupí jazzový kontrabasista Avishai Cohen. V koncertních sálech se v listopadu představí berlínští průkopníci akustického techna Brandt Brauer Frick Ensemble, kontratenorista Andreas Scholl, brazilskou bossa novu zahraje Vinicius Cantuaria a na závěr vystoupí Jiří Suchý ve scénickém Recitalu. Více informací se nachází na webu festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat