Americký Lakes Area Music Festival byl zrušen kvůli dvěma případům koronaviru

Po šesti koncertech zrušil hudební The Lakes Area Music Festival v Brainerdu zbývajících čtrnáct vystoupení, která měla proběhnout do 22. srpna 2021. Důvodem jsou pozitivní testy na Covid-19 u dvou účinkujících umělců.

Scott Lykins, Taylor Ward, Itamar Zorman, Christian Reif, Lakes Area Music Festival, Brainerd, Minnesota (zdroj Christian Reif)
Scott Lykins, Taylor Ward, Itamar Zorman, Christian Reif – Lakes Area Music Festival, Brainerd, Minnesota (zdroj Christian Reif)

Umělecký a výkonný ředitel festivalu Scott Lykins při oznámení tohoto rozhodnutí na Facebooku uvedl, že festival zavedl povinnost používat masky pro umělce a diváky, provádí každodenní rychlé testování všech umělců a najal pracovníka pro dodržování bezpečnostních opatření proti Covidu na plný úvazek. Očkováni měli být všichni účinkující a devadesát osm procent diváků potvrdilo, že jsou očkováni také. Přes všechna opatření byli dva účinkující testováni pozitivně na Covid-19. Bylo proto rozhodnuto zrušit celý zbytek programu festivalu, který měl zahrnovat orchestrální koncerty, komorní hudbu, recitály a operu.

Zrušení festivalu přerušilo oslavy otevření nového koncertního sálu Gichi-ziibi Center for the Arts v centru Brainerdu s kapacitou až 1200 míst. Zmařilo také velmi slibnou sérii představení pod vedením nového uměleckého ředitele festivalu, německého dirigenta Christiana Reifa – včetně inscenace opery Igora Stravinského The Rake’s Progress (Život prostopášníka) a nového vokálního programu pro operní pěvce. Sám Reif se na svém instagramovém profilu vyjádřil, že bezpečnost všech zúčastněných má přednost.

Závěrečným koncertem byl recitál barokní houslistky Chloe Fedor, který byl živě přenášen bez diváků z nového brainerdského centra Gichi-ziibi.

Podle organizátorů je Lakes Area Music Festival jedním z nejrychleji rostoucích letních hudebních festivalů v zemi a každou sezónu přiláká na 200 umělců z nejlepších národních orchestrů a operních souborů, například Metropolitního operního orchestru v New Yorku a symfonických orchestrů v Dallasu, San Francisku a Seattlu. Běžná sezóna zahrnuje téměř měsíc komorní hudby, orchestru, opery a baletu v centru města. Každé představení je zdarma a vstupné se vybírá z darů v rámci deklarovaného závazku zpřístupnit umění světové úrovně všem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments