Baletní panorama Pavla Juráše (101)

  1. 1
  2. 2
  3. 3

Tentoraz:
* Dnes v ankete: Ondřej Vinklát, Dominik Slavkovský, Johana Műcková, Lukáš Cenek, Marta Drastíková, Kamil Pavelka, Kateřina Plachá, Michal Krčmář, Jan Fousek, Romina Kolodziej, Michal Matys a Lukáš Slavický
* Krátke aktuality z baletného sveta
* Baletné hviezdy pre Ukrajinu!
***

Tak sa dnes dostávame do druhej stovky. Dúfam, že Panoráma nekončí ako senilná dôchodkyňa a udrží si sviežosť i vašu priazeň. Dnes moju anketu s umelcami a ľuďmi pohybujúcimi sa v balete a tanci ukončíme.

Čítate Baletnú panorámu?

Ondřej Vinklát, sólista Baletu Národního divadla Praha:
Pravidelně každé pondělí koukám čemu se v Panoramatu věnujete a pokud mě něco zajímá rád si počtu.

Dominik Slavkovský, člen
Ballett-u Zürich: Áno.

Johana Mücková, koodinátorka festivalu Zlatá Praha, produkční a PR České televize: Ano, Baletní panorama čtu, i když ne zcela pravidelně. Zajímají mě především rozhovory s tanečníky a recenze nových představení. Ráda si čas od času přečtu i novinky ze zahraničního světa tance.

Lukáš Cenek, demisólista baletu Moravského divadla Olomouc: Ano, snažím se číst baletní panoramu pravidelně. Většinou ji ale dočítám postupně se zpožděním.

Marta Drastíková, demisólistka Baletu Národního divadla Praha: Baletní panoramu si občas přečtu, většinou když se chci dovědět, co zajímavého uvádějí zahraniční soubory. Především co je nového Vídni, ke které mám citový vztah, protože jsem zde působila a mám tam spoustu přátel.

Kamil Pavelka, Wiener Staatsballett: Ano občas si ji přečtu.

Kateřina Plachá, Kráľovský dánsky balet, Kodaň: Čtu, ale ne pravidelně.

Michal Krčmář, prvý sólista Fínskeho národného baletu, Helsinky: Občas ano, ale pouze tituly, které mě zaujmou.

Jan Fousek, sólista baletu Národní divadlo Brno: Ano, čtu. Vzhledem k pracovní vytíženosti sice ne úplně pravidelně, ale pokud to jde, snažím se být poctivým čtenářem.

Romina Kolodziej, vedúca sólistka baletu Slovenského národného divadla, Bratislava: Áno, veľmi rada.

Michal Matys, emeritný sólista baletu Deutsche Oper am Rhein: Baletní panoramu čtu velmi nepravidelně, ale rád a to pak třeba tři nebo čtyři vydání za sebou.

Lukáš Slavický, prvý sólista Bayerische Staatsballett: Baletní panoramu čtu, i když ne pravidelně zato s chutí.

Čo by ste v nej zmenili. Napríklad, akým témam či udalostiam by sa mala venovať?

Ondřej Vinklát:
Určitě se najdou tací, které zajímá něco jiného než mě. Lidé ve vaší rubrice v podstatě čtou to, co zajímá vás a zároveň co si o tom myslíte.

Dominik Slavkovský: Nemenil by som nič, je jedinečná.

Johana Mücková: Tematické zaměření rubriky je zajímavé, je různorodá a každý si v ní může najít to své. Možná bych se jen zapřemýšlela nad délkou některých dílů. Je sice skvělé, že se jedná o kritická zhodnocení, která jdou přímo k meritu věci, či rozhovory se zajímavými osobnostmi, pokud je však článek v rozsahu pěti stran, může to některé čtenáře odradit od jeho dočtení a v záplavě textu se ztratí. Možná by pomohla jiná grafická úprava či dělení jednotlivých vydání.

Lukás Cenek: Líbí se mi vaše tipy na představení, festivaly, záznamy a také si moc rád přečtu recenze na představení ze zahraničí, kam nemám bohužel možnost, tak často cestovat. Po přečtení tedy vím, co se okolo „děje“.

Marta Drastíková: Na Panoramě bych nic vyloženě neměnila. Informuje o zajímavých událostech, představeních, lidech, výročích a myslím, že splňuje to, co čtenáři tohoto portálu asi vyžadují a co by je mohlo zajímat.

Kamil Pavelka: Neměnil bych na ní vůbec nic, mně se líbí taková, jaká je.

Kateřina Plachá: Myslím, že témata jsou velmi pestrá a každý si najde své!

Michal Krčmář: Myslím si, že spektrum je široké a každý si v něm najde, co ho zajímá. Důležité je, že se vůbec někdo o balet zajímá a že někdo o baletu píše a lidi informuje. To bych ohodnotil jako plus, i když vím, že o moc víc diváků to do divadel nepřitáhne…

Jan Fousek: Myslím si, že se věnuje aktuálním tématům, které spolu se svými historickými odbočkami vytváří zajímavý celek. Nevidím tudíž důvod, proč něco měnit.

Romina Kolodziej: Nezmenila by som nič, je tam zahrnuté všetko, čo je podstatné. Články sú zaujímavé, ponúkajú informácie a zároveň sú písané príjemným štýlom.

Michal Matys: Nepřemýšlel jsem o tom a spontánně mě teď nic nenapadá. Nabídka článků a témat byla do teď velmi rozmanitá.

Lukáš Slavický: Na Baletní panoramě bych nic neměnil, protože se domnívám, že je vždy obsáhlá a věnuje se zajímavým tématům jak z Čech, tak i ze zahraničí.

Má taký pravidelný stĺpik nejaký zmysel v dnešnej internetovej dobe zahltenej správami?

Ondřej Vinklát: Každá informace si někoho najde.

Dominik Slavkovský: Pravdaže! Verím, že každý stĺpček si nájde svojho čitateľa.

Johana Mücková: Tanci a baletu se všeobecně nevěnuje taková mediální pozornost, jakou by si tento obor zasloužil. Každá podobná kvalitní rubrika má proto velký smysl, i kdyby ji četla jen hrstka čtenářů.

Lukáš Cenek: Určitě má smysl. Každé zprávy, informace o tanečním umění v České republice jsou důležité, jelikož jich je pořád nedostatek. Vaše panorama vychází pravidelně a myslím si, že je v tomhle právě jedinečná. Ano internet je zahlcen zprávami, ale nemyslím si, že o tanci a pokud ano, tak na zahraničních serverech, ale rozhodně ne u nás.

Marta Drastíková: Myslím, že si takovýto typ sloupku najde své čtenáře, a i když se může zdát, že je internet zahlcen informacemi, propagovat balet jako takový, nebude nikdy zbytečné. Naopak může pomoci s jeho propagací a seznámením s širší veřejností.

Kamil Pavelka: Ano určitě smysl má. V dnešní době je sice snadné si informace dohledat, ale já osobně neznám žádné jiné stránky, které by se tomuto tématu věnovali tak, jak to dělá právě baletní panorama.

Kateřina Plachá: Sloupek o kultuře má vždycky smysl.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Mohlo by vás zajímat