Českokrumlovský festival zveřejnil program nového ročníku, přijedou i Beczała a Radvanovsky

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí příští rok pěvci Piotr Beczała, Sondra Radvanovsky, violoncellista Jiří Bárta, muzikálové hvězdy z Broadwaye, kapely Čechomor, Hradišťan a další. Festival přinese od 20. července do 11. srpna dvaadvacet koncertů. Předprodej vstupenek začne 8. prosince. Loni českokrumlovský festival přilákal 13.500 diváků. Rozpočet festivalu se každoročně pohybuje v desítkách milionů korun.
MHF Český Krumlov 2017 (zdroj festivalkrumlov.cz/ foto Libor Sváček)

V programu příštího, již sedmdadvacátého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov najdou zájemci klasickou hudbu, swing, muzikál i fúze. Hrát se bude v Zámecké jízdárně a Maškarním sále, v Pivovarské či Klášterní zahradě i v zámecké zahradě. Předprodej vstupenek se dělí na dvě časová pásma. “Do 31. května jsou ceny nižší,” potvrdila mluvčí festivalu Kateřina Viktorová.

Festival zahájí pásmo, kdy v zámecké zahradě vystoupí kapela Cigánski Diabli, violoncellista Jiří Bárta či sopranistka Sooyeon Kim. Další den polského tenoristu Piotra Beczału a kanadskou sopranistku Sondru Radvanovsky doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia. Dále se představí španělský klavírista Javier Perianes, korejská violoncellistka Mee-Hae Ryo, Schola Gregoriana Pragensis či Musica Florea s Händelovou operou Terpsichore. Festival připomene i devadesát let od smrti Leoše Janáčka, jejž uctí Wihanovo kvarteto.

Program slibuje i swingový večer ve stylu Las Vegas, kdy s Big Bandem Felixe Slováčka zazpívají Jan Smigmator, Dasha i Tom Gaebel, přezdívaný německý Sinatra. Na festivalu zahrají také Hradišťan, muzikálový večer se sólisty z Broadwaye zohlední sto let od narození Leonarda Bernsteina.

Závěrečný festivalový česko-slovenský večer připomene sté výročí vzniku Československa. Zahrají při něm kapela Čechomor, Dechová hudba Vlado Kumpana, Vojenská hudba Olomouc a slovenský soubor Lúčnica.

Mohlo by vás zajímat


Komentujte

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na