Českokrumlovský festival zveřejnil program nového ročníku, přijedou i Beczała a Radvanovsky

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov vystoupí příští rok pěvci Piotr Beczała, Sondra Radvanovsky, violoncellista Jiří Bárta, muzikálové hvězdy z Broadwaye, kapely Čechomor, Hradišťan a další. Festival přinese od 20. července do 11. srpna dvaadvacet koncertů. Předprodej vstupenek začne 8. prosince. Loni českokrumlovský festival přilákal 13.500 diváků. Rozpočet festivalu se každoročně pohybuje v desítkách milionů korun.
MHF Český Krumlov 2017 (zdroj festivalkrumlov.cz/ foto Libor Sváček)

V programu příštího, již sedmdadvacátého ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov najdou zájemci klasickou hudbu, swing, muzikál i fúze. Hrát se bude v Zámecké jízdárně a Maškarním sále, v Pivovarské či Klášterní zahradě i v zámecké zahradě. Předprodej vstupenek se dělí na dvě časová pásma. “Do 31. května jsou ceny nižší,” potvrdila mluvčí festivalu Kateřina Viktorová.

Festival zahájí pásmo, kdy v zámecké zahradě vystoupí kapela Cigánski Diabli, violoncellista Jiří Bárta či sopranistka Sooyeon Kim. Další den polského tenoristu Piotra Beczału a kanadskou sopranistku Sondru Radvanovsky doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia. Dále se představí španělský klavírista Javier Perianes, korejská violoncellistka Mee-Hae Ryo, Schola Gregoriana Pragensis či Musica Florea s Händelovou operou Terpsichore. Festival připomene i devadesát let od smrti Leoše Janáčka, jejž uctí Wihanovo kvarteto.

Program slibuje i swingový večer ve stylu Las Vegas, kdy s Big Bandem Felixe Slováčka zazpívají Jan Smigmator, Dasha i Tom Gaebel, přezdívaný německý Sinatra. Na festivalu zahrají také Hradišťan, muzikálový večer se sólisty z Broadwaye zohlední sto let od narození Leonarda Bernsteina.

Závěrečný festivalový česko-slovenský večer připomene sté výročí vzniku Československa. Zahrají při něm kapela Čechomor, Dechová hudba Vlado Kumpana, Vojenská hudba Olomouc a slovenský soubor Lúčnica.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na