Český houslista Milan Al-Ashab vítězem Kreislerovy soutěže!

Absolvent teplické konzervatoře a pražské Hamu, letošní vítěz soutěže New York Concert Artists zvítězil v 9. ročníku prestižní Kreislerovy houslové soutěže ve Vídni.
Milan Al-Ashab (foto archiv České filharmonie)

Finále Kreislerovy soutěže proběhlo ve Velkém sále Vídeňského Musikvereinu dnes od 11:00 hodin. Soutěž trvala 11 dní a soutěžilo v ní přes šedesát mladých hudebníků. V pořadí finalistů vystoupil Milan jako první s Koncertem a-moll, op. 77 Dmitrije Šostakoviče. Jako vítěz si odnesl cenu 15.000 eur a koncertní příležitost vystoupit jako sólista s Vídeňskými filharmoniky.

Dalšími finalisty byli Paul Kropfitsch se Sibeliovým Koncertem d-moll, op. 47 a Alice Lee s Glazunovovým Koncertem a-moll. op. 82. Doprovázel je Symfonický orchestr Rakouského rozhlasu s dirigentem Johannesem Wildnerem.

Milan Al-Ashab má za sebou řadu domácích i mezinárodních ocenění, mezi nimi na soutěž Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí 2006, poznaňská soutěž Georga Philippa Telemanna 2007 či soutěž New York Concert Artists and Associates na jaře tohoto roku. Opera Plus srdečně gratuluje Milanovi Al-Ashabovi k tomuto triumfu!

 

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky