Festival Dresdner Musikfestspiele oznámil zrušení letošního ročníku

"Tváří v tvář celosvětové pandemii, tradice musí dát přednost zodpovědnosti a starosti o druhé." Těmito slovy končí tisková zpráva festivalu Dresdner Musikfestspiele oznamující jeho zrušení. Festival má však záložní plán. Přečtěte si o tom jaký.
Eva-Maria Westbroek, Valery Gergiev, Orchestr Mariinského divadla – Dresdner Musikfestspiele 19. 5. 2017 (zdroj Dresdner Musikfestspiele / foto Oliver Killig)

S ohledem na opatření německé spolkové vlády a státní vlády spolkové země Sasko k omezení šíření nákazy spojené s novým druhem koronaviru, oznámilo 16. května vedení drážďanského Dresdner Musikfestspiele, v čele s intendantem Janem Voglerem, zrušení veškerého plánovaného programu na sezonu 2020. Saská metropole tak na přelomu května a června nepřivítá na svých festivalových pódiích světovou hudební elitu poprvé od roku 1978.

Posluchači, kteří se tento rok mohli těšit na vystoupení hvězd, mezi nimiž jsou i taková jména jako Daniil Trifonov, Philippe Jaroussky, Ton Koopman nebo Murray Perahia, však nezůstanou bez náhrady zcela. Podle Voglerova vyjádření, festivalový tým intenzivně pracuje na projektu po vzoru Music Never Sleeps NYC, s cílem nabídnou dvaceti čtyř hodinové pásmo živě vysílaného programu, jakýsi 24h Livestream Marathon. Informace o datech a zúčastněných umělcích budou začátkem května publikované na festivalovém webu prostřednictvím hashtagu #musicneversleepsDMF.

Dresdner Musikfestspiele není ani zdaleka jediný festival, který až do této doby zrušil veškerý program svého nadcházejícího ročníku. K obdobnému rozhodnutí dospěla i vedení naprosté většiny festivalů v Evropě i zbytku světa. Zrušeny již byly Rossini Opera Festival, Bayreuther Festspiele, Verbier Festival či Salzburger Osterfestspiele a Pfingstfestspiele. Podobně jako jiné festivaly i Dresdner Musikfestspiele avizoval plán přesunout výběr toho nejlepšího z letošní dramaturgie na příští ročník.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments