Eva Urbanová uzavřela festival Za poklady Broumovska

Dlouhotrvajícím závěrečným potleskem odměnilo publikum vystoupení sopranistky Evy Urbanové, která v sobotu 31. srpna 2019 spolu s Moravským klavírním triem zakončila 14. ročník letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska.
Eva Urbanová a Miroslav Zicha – Závěrečný koncert festivalu Za poklady Broumovska 2019 (foto Jakub Šleis)

Místem konání jedenáctého, závěrečného koncertu „Pokladů“ se stal kostel sv. Máří Magdalény v Božanově, který před 18. hodinou zaplnilo rekordních 582 posluchačů z celého regionu. Rekordní byla také vybraná částka dobrovolného vstupného, která přesáhla šedesát tisíc korun. Celkem se tak během festivalových koncertů vybralo od téměř 3000 návštěvníků více než 241 tisíc korun, které organizátoři festivalu věnují stejně jako každý rok na opravu kostelů broumovské skupiny.

„Program koncertu paní Urbanové byl průřezem nejznámějšího operního i písňového repertoáru, snažili jsme se přesto respektovat to, že koncert probíhá v kostele. Zazněla tak díla A. Dvořáka, B. Smetany, F. Schuberta, G Handela a dalších. Výborným partnerem paní Urbanové bylo Moravské klavírní trio.  Program letošního ročníku festivalu byl pak v mnoha ohledech specifický. Oproti minulým rokům se rozšířil i na orchestrální repertoár, provedli jsme významné dílo z broumovského hudebního archivu a nabídli špičkové zahraniční soubory i sólisty. Pro mnohé z nich, ačkoliv vystupují na prestižních světových pódiích včetně Carnegie Hall nebo vídeňského Konzerthausu, to byla dokonce česká premiéra,“ popsala koncert i letošní ročník výkonná ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Eva Urbanová – Závěrečný koncert festivalu Za poklady Broumovska 2019 (foto Jakub Šleis)

„Bylo tady u vás, na celém Broumovsku, velice krásně. Kostel v Božanově je první kostel, kde jsem se opravdu ohřála, až moc… Zpívalo se mi krásně a diváci byli úžasní. Někdy se sem ráda vrátím, pokud mě pozvete,“ smála se po vystoupení sopranistka Eva Urbanová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat