Jiří Heřman a Marko Ivanović oceněni za brněnskou inscenaci Lásky na dálku

Ceny Divadelních novin byly ve čtvrtek rozdány v Praze. Ocenění bilancující sezonu 2016/2017 se udělují jednotlivcům či tvůrčímu týmu za mimořádné umělecké výkony v libovolné divadelní profesi v sedmi kategoriích. Cílem je upozornit na významné počiny českého divadla.

V oboru alternativního divadla byli oceněni Lukáš Brychta, Kateřina Součková a Štěpán Tretiag za projekt Pomezí, připravený ve vybydleném domě v pražském Karlíně. V kategorii hudebního divadla zvítězil Jiří Heřman za režii a Marko Ivanović za hudební nastudování inscenace opery Láska na dálku v brněnské Janáčkově opeře.

Kaija Saariaho: Láska na dálku – Roman Hoza (Jaufré Rudel) – ND Brno 2017 (zdroj ND Brno / foto Marek Olbrzymek)

V oblasti tanečního a pohybového divadla získali nejvíc hlasů Rostislav Novák ml., Rostislav Novák st., Jozef Fruček a Linda Kapetanea za performanci Black Black Woods, kterou uvedl soubor Cirk La Putyka. Jde o poslední díl rodinné trilogie, patří do ní ještě inscenace Family a Roots.

Za divadelní publikační počin byli oceněni Viktor Kronbauer a Denisa Šťastná, a to za publikaci divadelních snímků tohoto předního fotografa, kterou vydal Institut umění – Divadelní ústav.

Čtrnáctideník Divadelní noviny oceňoval nejlepší počiny posedmnácté. “O cenách rozhoduje porota složená z našich redaktorů a přispěvatelů, členů Společnosti Divadelních novin a přizvaných odborníků. Jsou vyjádřením jejich uměleckých, etických a společenských hodnot,” řekl šéfredaktor Josef Herman.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na