Jiří Jelínek pokračuje v otevřeném rozhovoru pro Baletní panorama

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Sledovali ste voľby prezidenta v Amerike? Boli ste vtedy blízko a bola to veľká udalosť. – Teraz to začína nanovo, ale vtedy sa volilo a zvíťazil Obama. – Možno historický medzník?

Druhé znovuzvolení, nebo spíš prodloužení dosazení, jsem sledoval a dokonce jsem ten den ve Washingtonu byl, protože jsme tam tancovali. Sledoval jsem to v televizi v hotelu jenom proto, že mě zajímalo, jestli zajdou tak daleko, že budou Obamu přirovnávat k Martinu Lutherovi Kingovi, a oni dokonce použili stejnou Bibli. Neuvěřitelné… Vyjít na ulici bylo nemožné a tu zkušenost jsem si opravdu nechal ujít. Připadal jsem si jak v Severní Koreji nebo Číně. S tím rozdílem, že tam ty davy jsou donucené strachem. Tady jsou tak geniálně zmanipulované, že té komedii věří. Většina lidí se opravdu chová jen jako ovce a následují dav a slepě a tupě všechno, co jim vláda a média nakáží a nadělí… Zaskočilo mě spíš ale, kolik inteligentních a vzdělaných lidí žije hluboce v iluzi. Je to smutné a nebezpečné. Tím to ukončím a přesunu se k druhé části otázky.

Obama… Hmm… Jak je mi sympatický laureát Nobelovy ceny míru? To jsou paradoxy, co! Obamovi byl médii (ta vlastní stejní lidé, kteří vlastní jeho) vytvořen status rockové hvězdy, kterým doslova obalamutil většinu. Většinu těch, co se nechali a nechávají. Lidé si musí uvědomit, že je jedno, jestli má tahle maska jméno Obama, Bush, nebo Clinton. Obličej a agenda se nemění! A skutečná moc a manipulace pramení jinde. A už od Říma, který mimochodem nezmizel, jen se skrývá nám všem před očima, byla agenda vždycky totální globální kontrola. A s dnešní neuvěřitelnou technologií agenda kontroluje mysl, pohyb a chování nás všech. Čím dál lehčeji! Doporučuji si přečíst knihu 1984 od George Orwella. Film je také na YouTube. Vygooglovat si například něco o Agenda 21 nebo NWO (Nový světový řád), Bilderberg Group nebo HAARP a Chemtrails, GMO a Monsanto. Uvědomit si, kde se společnost nachází a jakým směrem a do čeho je tlačena a že nic se neděje náhodou! Uvědomit si, jak se svět změnil po 11. září 2001. Událost, o které jsou dnes už miliony lidí přesvědčeny, že to nebyl teroristický útok, ale chladnokrevně vypočítaný plán, který obelhal a změnil celý svět. Ale proč??? Lidé si musí začít klást otázky, vyžadovat odpovědi a být skeptičtí ve vztahu ke všemu. Otevřít oči faktu, že jsme tlačeni do válek a že se kolem nás všech pomalu buduje cela, ze které brzo nebude už úniku. A strach je nejlepší nástroj.

V Londýně nejenže jsou kamery a jste sledován doslova na každém rohu, ale už dokonce začínají nahrávat vaše hlasy a rozhovory. Odebírají vzorky DNA. Evropská unie byl první velký krok k centralizování kontroly, první region, krok ke zničení měn, ekonomiky a národní hrdosti. A eventuálně postupné zničení hotovosti a přesun peněz pouze na kreditní karty. A dále na mikročipování celé populace, což je jeden z hlavních gólů! Když nebudou peníze a ty nebudeš poslušný služebníček systému, nenecháš se třeba naočkovat nebo si nenecháš dát do těla mikročip, tak se ti kredit jednoduše zmrazí, a ty už se nenajíš a přestaneš existovat! V tom je obrovská moc. Lidé si musí začít klást otázky: Proč je Evropa pod systematickým útokem ve formě migrace? Proč ale? Proč je víc a víc jedů v jídle, ve vodě, v ovzduší, proč je víc očkování, které vážně zdravotně ubližuje dětem? Je to náhoda, nebo depopulace? Náhoda to zřejmě nebude… Je čas se probudit ze snů a iluzí, přátelé! Abych ale ukončil tuto otázku, kterou jsem trochu rozvedl, tak jediné, co mě mrzí, je, že Obama nevyhrál Oscara. Protože to je jediná cena, kterou si zaslouží.

Tak to bol skvelý dramaturgický záver našej druhej časti rozhovoru. Myslím, že to bude ako v seriáli: Čo prinesie posledný diel nabudúce?
(pokračovanie)

 

Aktuality
Máj už tradične patrí vyhlasovaniu najprestížnejšej baletnej ceny sveta Prix de Benois de la Danse. Výsledky vlaňajšieho ročníka tu. 17. mája na historickej scéne Veľkého divadla v Moskve komisia zverejnila mená tohtoročných laureátov. Kto zasadol tento rok v porote? Od toho sa zvyčajne odvíja, kto cenu získa. Prezident poroty opäť Yury Grigorovich, po jeho boku Marie-Agnès Gillot – Étoile baletu Parížskej opery, José Carlos Martínez Garcia – artistic director Compañía Nacional de Danza de España, umelecký riaditeľ Kráľovského švédskeho baletu Johannes Öhman, Xiao Suhua – choreograf a profesor na baletnej akadémii Beijing Dance Academy, baletná hviezda z Talianska – Elisabetta Terabust, riaditeľ baletu Mariinského divadla Yury Fateyev a Linda Shelton, výkonná riaditeľka Joyce Theater Foundation v New Yorku. Kto bol nominovaný?

Prix de Benois de la Danse (zdroj vesti.ru)
Prix de Benois de la Danse (zdroj vesti.ru)

V kategórii choreografovia: Mauro Bigonzetti – za Prokofievovu Cinderellu v La Scale, ktorú choreograf predstavil na jeseň a dostalo sa jej pozornosti aj od tanečníkov prvej ligy; ľúbostný pár si zatancovali Roberto Bolle a Polina Semionova. Nominácia, možno podpora jeho pozície v dobe nepokojov, ako sa z neho stal šéf baletu. Alexander Ekman za Sen noci svätojánskej s hudbou svojho dvorného skladateľa Mikaela Karlssona v Royal Swedish Ballet, všimnite si, že v porote sedí riaditeľ toho súboru. Mladý choreograf Johan Inger – za Carmen so súborom Compañia Nacional de Danza plus ešte za prácu One on One na hudbu Franza Schuberta v NDT. Benjamin Millepied – za balet Clear, Loud, Bright, Forward v svojom bývalom riaditeľskom súbore v Paríži. Justin Peck – za ‘Rōdē,ō: Four Dance Episodes na hudbu Aarona Copelanda v New York City Ballet. Ďalej Maxim PetrovDivertissement of the King, hudba Jean-Philippe Rameau v Mariinskom divadle. Yuri Posskhov – za Hrdinu našich čias s hudbou Ilya Demutského, písal som o tomto celovečernom balete so všetkými hviezdami Veľkého baletu v Moskve (tu). No nesmie chýbať východ – Zhang YunfengEmperor Yu Li, hudba: Eleni Karaindrou, Wei Dou, Baoshuo Tan, Suola Liu na scéne Beijing Dance Academy. Zaujímavé. Mohli by sme to lúštiť ako krížovku a priraďovať členom komisie.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Mohlo by vás zajímat