Krnovský výrobce varhan je v insolvenci a nejspíš míří do konkurzu

Krnovský výrobce varhan Rieger-Kloss Orgelbau podal sám na sebe insolvenční návrh. Má podle něj téměř dvě desítky věřitelů, kterým dluží více než patnáct milionů korun, a své závazky není firma schopna plnit.

Rieger-Kloss Orgelbau Krnov (zdroj commons.wikimedia.org)

Už dříve firma propustila všechny zaměstnance. Vyplývá to z informací v Insolvenčním rejstříku. Firma patřila k největším výrobcům píšťalových varhan na světě. Varhany Rieger-Kloss mohou slyšet posluchači v Evropě, Severní i Jižní Americe, Asii i Africe.

Ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

Na insolvenci upozornil deník MF Dnes, který v dnešním vydání uvedl, že firma byla už delší dobu bez zakázek. Za více než 140 let, kdy se varhany ve slezském městě vyráběly, tam byly postaveny téměř čtyři tisícovky nástrojů.

Areál krnovské továrny – dobové foto (zdroj rieger-kloss.cz)

Společnost Rieger-Kloss dodávala varhany hlavně do zahraničí. „Nezaplacením zásadních pohledávek za výrobu varhan do Číny se navrhovatel dostal do druhotné platební neschopnosti a byl nucen postupně ukončit pracovní poměr se všemi zaměstnanci,“ uvedl v insolvenčním návrhu jednatel Jakub Škrbel. Firma podle něj měla i nedostatek zakázek. Navrhuje, aby ji soud poslal do konkurzu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky