Mnoho vášní Leoše Janáčka: Vyšla nová kompilace nahrávek

Letos v srpnu uplynulo 95 let od úmrtí Leoše Janáčka a příští rok v červenci si hudební svět připomene 170 výročí jeho narození. Při této příležitosti vydává nakladatelství Supraphon speciální kompilaci nahrávek jeho děl.
Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

V návaznosti na loni vydanou kompilaci The Many Loves of Antonín Dvořák, která byla příznivě přijata recenzenty v USA i ve Velké Británii, jsme vyzvali Patricka Lamberta, dlouholetého hudebního producenta BBC 3 a jednoho z velkých znalců a milovníků české hudby a jejích nahrávek, aby sestavil podobný komplet věnovaný moravskému mistrovi,“ uvedla Daniela Bálková ze Supraphonu.

Výběr skladeb na novém čtyřalbu The Many Passions of Leoš Janáček do hloubky odráží Janáčkovu rozmanitou tvorbu, vzdává mu poctu a zároveň oslavuje jedinečné bohatství archivu vydavatelství Supraphon.

Na tomto výběru najdou posluchači širokou škálu interpretů, zahrnující klasické podání děl Janáčka v Brně i Praze, vzácné nahrávky archivní a také řadu nahrávek nových. Mezi dirigenty jsou zastoupeni Břetislav Bakala, František Jílek, Jaroslav Vogel, Václav Neumann, Karel Ančerl, Bohumil Gregor, Sir Charles Mackerras a Jakub Hrůša, dalšími interprety jsou významné české a moravské sbory, sólisté Teodor Šrubař, Beno Blachut, Libuše Domanínská či Gabriela Beňačková, z hudebníků Josef Suk, Ilja Hurník, Jan Panenka nebo Janáčkovo kvarteto a Pavel Haas Quartet.

Pod názvem The Many Passions of Leoš Janáček vyšel komplet čtyř alb v pátek 25. srpna 2023.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments