Pavarotti dostane hvězdu na hollywoodském chodníku slávy

Hvězdu na chodníku slávy bude mít operní pěvec Luciano Pavarotti. Slavnostní ceremoniál pokládání se uskuteční 24. srpna 2022 v 11:30 hodin (losangeleského času) a bude živě přenášen na webu Walkoffame.

Luciano Pavarotti (zdroj Luciano Pavarotti)
Luciano Pavarotti (zdroj Luciano Pavarotti)

Ceremoniálu se zúčastní tenoristova dcera Cristina Pavarottiová, která bude přítomna i jménem dalších dědiců a promluví společně s dirigentem Jamesem Conlonem, hudebním ředitelem Los Angeles Opera.

Slavnostní ceremoniál doprovodí ve dnech 24. a 25. srpna v Kalifornii série akcí nazvaná „Luciano Pavarotti – The Star“. Tyto akce se konají za podpory italského ministerstva kultury, regionu Emilia-Romagna, měst Modena a Pesaro a Rossiniho operního festivalu.

V den usazení hvězdy na chodník bude italská televize Rai Cultura vysílat záznam Verdiho Messa da Requiem z roku 1970 z římské baziliky Santa Maria Sopra Minerva, na které vystoupili Renata Scotto, Marilyn Horne, Luciano Pavarotti a Nikolaj Gjaurov spolu se RAI Rome Symphony Orchestra a sbory z Milána a Říma pod vedením Claudia Abbada.

Projekcí stejného záznamu uctí tenorovu památku také v Los Angeles, na programu je i projekce dalšího videa, které zachycuje pět skladeb z posledního ze tří recitálů, které Pavarotti přednesl jako sólista v La Scale v roce 1983. Na programu je promítání nového krátkého dokumentárního filmu Gianluigiho Toccafondy „Luciano Pavarotti, la Stella“.

Muzeu Grammy bude 25. srpna 2022 otevřena expozice věnovaná Lucianu Pavarottimu. Mezi vystavenými exponáty bude i partitura Verdiho Messa da Requiem, kterou tenorista použil při svém debutu v roce 1967 v La Scale a kterou mu podepsalo během třiceti let mnoho dirigentů s nimiž spolupracoval.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments