Rusko zavřelo operní domy, ředitel moskevského Velkého divadla hospitalizován

Rusko hlásí nárůst koronavirové nákazy o 47 procent. V úterý 17. března 2020 po 16.00 hodině uzavřelo ruské ministerstvo kultury všechny státní kulturní instituce, muzea a divadla.
Valery Gergiev (archiv OP)

Jurij Těmirkanov ihned po vládní vyhlášce zrušil nadcházející koncertní program Petrohradské filharmonie.

Velké divadlo v Moskvě bylo uzavřeno až do 10. dubna 2020 a poslalo všechny zahraniční umělce pryč ze země „v souladu s nařízením starosty města Moskvy“ Sergejem Sobjaninem, který mimo jiné nařídil zákaz shromažďování více než padesáti osob.

Vladimira Urina, generálního ředitele Velkého divadla, hospitalizovali s dýchacími potížemi a horečkou. Bylo zde důvodné podezření, že se jedná o koronavirus, v současnosti se ale Urin už cítí dobře – jednalo se o pouhé nachlazení. Redakci Opery Plus to potvrdil ředitel Pražského filharmonického sboru Radim Dolanský.

Zatímco většina kulturních institucí reagovala na vyhlášku vlády ihned, Mariinské divadlo v Petrohradu pokračovalo v produkci. Umělecký ředitel divadla a dirigent Valerij Gergijev prosadil, že představení Šostakovičovy opery Lady Macbeth z Mcenského Újezdu se bude konat i po státní vyhlášce. Ještě v 18:46 dostali zaměstnanci divadla interní email, že večerní představení se koná, a teprve po produkci bylo divadlo oficiálně uzavřeno veřejnosti až do 31. března 2020.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na