Více zívej, drahý! Rozhovor s britským „králem koloratury“ Jeremym Ovendenem

  1. 1
  2. 2

VIZITKA
Jeremy Ovenden (1976) – pro úžasnou pohyblivost jeho hlasu, kterou zúročuje především v barokním a klasicistním repertoáru, mu přezdívají „král koloratury“. Jeremy Ovenden pravidelně hostuje v milánské La Scale, Opéra national v Paříži, Berlínské státní opeře, Divadle na Vídeňce, Královské opeře Covent Garden v Londýně a dalších. Spolupracoval se Sirem Colinem Davisem (London Symphony Orchestra), Paulem McCreeshem (Gabrieli Consort), Sirem Simonem Rattlem (Bavorský rozhlasový orchestr), Ivorem Boltonem (Royal Concertgebouw Orchestra), Richardem Egarrem (Orchestra dell’Accademia Nazionale di Santa Cecilia), Danielem Barenboimem, Riccardem Mutim, René Jacobsem, Nikolausem Harnoncourtem, Yannickem Nézet-Séguinem a dalšími.

V roce 2015 účinkoval v Mozartově Requiem na festivalu v Edinburghu a o rok později na BBC Proms a na festivalu v San Sebastian. V této sezoně se mimo jiné objevil s Londýnskými filharmoniky a Vladimirem Jurowskim v Bachově Vánočním oratoriu. Zazpívá si také hned ve třech mozartovských operních titulech: Donu Giovannim s Budapest Festival Orchestra a Ivánem Fischerem (Don Ottavio), Luciovi Sillovi v Královské opeře La Monnaie v Bruselu a v La clemenza di Tito v Théâtre Capitole de Toulouse a Teatro Real v Madridu. Benjamin Britten patří k jeho oblíbeným autorům. Je vyhledávaným sólistou především v jeho strhujícím Válečném rekviem.

Jeremy Ovenden studoval na Royal College of Music v Londýně pod vedením Normana Baileyho a Neila Mackieho. Soukromě se vzdělával u legendárního švédského tenoristy Nicolaie Geddy.
(Zdroj: PKF – Prague Philharmonia)

www.jeremyovenden.com

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat