Vivat tango v New Yorku

Akordeonista Ladislav Horák s violoncellistou Petrem Nouzovským převezmou v rámci svého říjnového vystoupení v Národní budově v New Yorku ocenění za CD Vivat Tango od The Violoncello Foundation

Tango Nuevo doslova učarovalo akordeonistovi Ladislavu Horákovi a violoncellistovi Petru Nouzovskému, dvěma vynikajícím hudebníkům mezinárodního renomé; v jejich podání se okouzlení tímto hudebním žánrem již několik let šíří k posluchačům doma i v zahraničí. Prostřednictvím koncertů i díky úspěšnému studiovému albu Vivat Tango, které vydali u vydavatelství Supraphon a které na základě hlasování 66 zemí z pěti kontinentů získalo vítězství hudební nadace v New Yorku.

Ladislav Horák uvedl: „Máme velkou radost, že i po třech letech projekt Vivat Tango oslovuje posluchače u nás i v zahraničí, o čemž svědčí i zařazení do následující koncertní sezóny FOK. Kromě toho naše studiová nahrávka získala v roce svého vydání v USA cenu za nejlepší violoncellovou nahrávku roku 2014. Z důvodu dlouhodobě naplánovaných koncertních aktivit nás obou se nám nepodařilo od roku 2015, kdy byla oficiálně cena violoncellové nadace vyhlášena, ji osobně v New Yorku převzít.“ Petr Nouzovský doplnil: „Nyní však přeci jen ke slavnostnímu předání dojde. Využijeme naší koncertní návštěvy v USA, kdy na pozvání Českého centra vystoupíme 16. října 2017 v Národní budově v New Yorku. Cenu nám během koncertu předá zástupce vedení The Violoncello Foundation.