Zásah shůry? Barytonista zemřel na jevišti, vystupoval v roli Boha

44. ročník francouzského Festival de musique Baroque d'Ambronay postihla 22. září 2023 nečekaná tragédie. Jeden z účinkujících během vystoupení zkolaboval a zemřel přímo na jevišti.
Alejandro Meerapfel (zdroj Orchestre Amabilis)
Alejandro Meerapfel (zdroj Orchestre Amabilis)

Čtyřiapadesátiletý argentinský barytonista Alejadro Meerapfel zrovna vystupoval se souborem Cappella Mediterrannea a sborem Namur Chamber Choir pod vedením argentinského dirigenta Leonarda Garcii Alarcóna. V oratoriu Antonia Draghiho Il Dono della Vita Eterna zpíval part Boha, když se náhle zhroutil.

Organizátoři okamžitě koncert přerušili a publikum evakuovali. Bohužel, i přes snahu hasičů a záchranářů zemřel Meerapfel na místě na infarkt. Údajně si již před vystoupením stěžoval, že se necítí dobře.

Meerapfel působil v Teatro Colón v Buenos Aires, kde účinkoval mimo jiné v operách Pucciniho, Verdiho, Mozarta, Monteverdiho, Poulenca, Strausse, Glucka a dalších. Jako sólista vystupoval také v mezinárodních souborech, jako jsou Konzerthaus Wien, Victoria Hall, Grand Theater v Ženevě, Auditorium v Barceloně, Hebbel Theater v Berlíně, Concertgebouw v Amsterdamu a mnoha dalších.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments