Česká hudba 20. století a hudba současná v podání mladých a nejmladších pianistů
Projektu se zúčastní 87 žáků především základních uměleckých škol prakticky z celé republiky (mimo jiné i z Brna, Karviné, Olomouce, Ostravy a dalších míst), ale i studenti konzervatoří. Na čtyřech koncertech zazní skladby českých tvůrců hudby pro děti a mládež (M. Dlouhý, E. Douša, M. Dvořák, P. Eben, L. Fišer, J. Gemrot, J. Hlinka, E. Hradecký, I. Hurník, B. Martinů, M. Kumžák, J. Pauer, K. Slavický, L. Sluka), ale i skladby pedagogů ZUŠ či mladých autorů, studentů či nedávných absolventů uměleckých škol (P. Bazala, R. Houšková, Š. Hrubecká, E. Kalavská-Faltusová, J. Potoček, J. Vöröšová, M. Vozar).
V programu přehlídky je zařazeno setkání se skladatelem a improvizátorem Jiří Pazourem (profesorem Pražské konzervatoře), předním pianistou Tomášem Víškem (pedagogem HAMU) a skladatelkou Jindrou Nečasovou Nardelli, jež bude prezentovat svůj nový cyklus čtyřručních klavírních skladeb Lekníny, který aktuálně vydalo hudební nakladatelství Musica gioia.
Doprovodnou akcí bude komentovaná prohlídka sbírek Českého muzea hudby a výstava výtvarných prací žáků Základní umělecké školy Štefánikova na Praze 5 ze třídy akademického malíře Karla Matějčka. V uplynulých letech se na přehlídce prezentovali např. hudební skladatel Luboš Sluka, klavíristé Ivo Kahánek či Jan Simon a také básník Jiří Žáček.
Vznik celého projektu iniciovala šéfredaktorka nakladatelství Musica gioia Mgr. Eva Doušová, Ph.D., pedagožka Pražské konzervatoře a ZUŠ Štefánikova, která se také s týmem obětavých spolupracovnic a spolupracovníků, vedeným studentkou FAMU Praha Alžbětou Málkovou podílí na organizačním zajištění celé akce.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]