Atrium na Žižkově představuje speciální koncertní řadu Hudba o třetí

Čeští interpreti zahrají na širokou škálu nástrojů v prostorách bývalého barokního kostela. Atrium na Žižkově v nové koncertní sérii Hudba o třetí nabídne významné kusy předních českých a světových skladatelů stejně jako méně známé skladby inspirované folklorem. Řada probíhá vždy druhou sobotu v měsíci po celý rok 2022. Na nejbližší koncert se posluchači mohou těšit 9. dubna 2022, kdy vystoupí Duo Mellison.

Lukáš Michel, Kateřina Konopová (zdroj Kateřina Konopová)
Lukáš Michel, Kateřina Konopová (zdroj Kateřina Konopová)

„Koncerty jsme vybrali tak, aby návštěvníci slyšeli různá nástrojová složení. Cílem bylo nabídnout pestrost pro ucho i pro oko v podání vynikajících českých interpretů,“ vysvětluje dramaturg koncertní série Daniel Koubek a dodává, že návštěvníci uslyší klavír, harfu, kytaru s flétnou, violoncello, hoboj, klarinet, fagot, lesní roh nebo cembalo s houslemi.

„Vážíme si toho, že pozvání zahrát v rámci odpolední řady přijali i mezinárodně uznávané soubory,” říká Koubek. Na pódiu se představí také významní čeští interpreti Anna Paulová, Markéta Laštovičková, Jiří Sycha nebo hráč na barokní housle Filip Dvořák.

„Volbu repertoáru jsme nechali na umělcích a v sérii si svůj koncert najde každý od pravidelných posluchačů vážné hudby až po ty, kteří se naslouchat hudbě teprve učí,“ dodává dramaturg. Například klavírní koncert Kateřiny Konopové a Lukáše Michela, který Atrium plánuje na 14. května 2022, je ideální pro rodiny s dětmi. Zazní slavní Smetanova Vltava nebo Let čmeláka od Rimského-Korsakova. Koncerty nabídnou i exkurz do dějin hudby a odhalí skryté poklady, jako jsou barokní skladby ovlivněné maďarským a skotským folklorem.

Oproti zavedeným zvyklostem začínají koncerty v Atriu již v 15:00 hodin. „Odpolední program je alternativou vhodnou pro ty, kteří dávají přednost denním aktivitám, nebo chtějí dorazit s mladšími nadšenci do vážné hudby. U koncertu tak udrží hlavu vzhůru“ směje se Koubek. Kromě série hodinových koncertů kulturní program Atria zahrnuje také výstavní projekty, komunitní akce a oblíbené večerní koncerty vážné a multižánrové hudby.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments