Byl to civilizovaný chaos. Amsterdamská opera prodávala kostýmy

Na čtyři tisíce kostýmů rozprodala amsterdamská opera sběratelům, divadelním souborům a dalším nadšencům. Instituce potřebuje místo na rekvizity pro budoucí představení.

De Nationale Opera Amsterdam (foto archiv)

Dva tisíce zájemců si mohly v sobotu pořídit kostýmy, obuv a látky zhotovené pro více než pětadvacet oper, například pro Tannhäusera, Aidu či Romea a Julii.

„Byl to takový civilizovaný chaos,“ řekl Robby Duiveman, který v opeře spravuje oddělení kostýmů a masek. „Panovala příjemná atmosféra. Podařilo se nám lidem zapáleným pro divadlo udělat ohromnou radost,“ dodal.

Po zaplacení vstupného pět eur si každý mohl odnést maximálně pět kousků, jež se daly pořídit od jednoho do tří stovek eur. Fanoušci opery si mohli odnést třeba krásné bílé šaty z Lohengrina od Richarda Wagnera anebo brnění z Rameauovy barokní opery Castor a Pollux. Amsterdamská opera prodávala i repliky stromů, zvířat a další zábavné kousky.

Instituce se tímto způsobem kostýmů zbavovala už potřetí, naposledy to bylo v roce 2009. V divadelním archivu ovšem zůstávají některé z kostýmů sólistů, jež mají historickou hodnotu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat