Ennio Morricone dnes oslaví své devadesátiny i v Praze

Koncertem v pražské O2 areně dnes, 25. ledna 2019, italský filmový hudební skladatel Ennio Morricone připomene své 90. narozeniny, které připadly na loňského 10. listopadu 2018. Slavný italský hudebník do O2 areny dorazí již pošesté, přestože předchozí koncert v roce 2017 v rámci světového turné Ennio Morricone - Last ever show s podtitulem Goodbye Prague pořadatelé označili za jeho loučení s pražským publikem. Sám Morricone před svými devadesátinami prohlásil, že již ve velkých halách vystupovat nebude.
Ennio Morricone (foto Ginevra Fazio)

Aktuální Ennio Morricone 90th Birthday Tour 2019 začalo 19. ledna v Krakově a přes Berlín a Budapešť pokračuje do Prahy. Po vystoupení ve Stockholmu skončí 28. ledna v Oslu. Morriconeho doprovází Český národní symfonický orchestr (ČNSO), s nímž spolupracuje již desátý rok. Před třemi lety Morricone získal svého prvního Oscara za nejlepší hudbu. Akademici vybrali jako nejlepší jeho doprovod k filmu Osm hrozných režiséra Quentina Tarantina. Na jejím vzniku se také podílel právě ČNSO.

Ennio Morricone patří mezi největší osobnosti filmové hudby všech dob. Složil hudbu k více než 500 filmům a televizním seriálům. Autor melodií k filmům Tenkrát na západě, Profesionál, Misie, Osm hrozných, Bio Ráj nebo Hodný, zlý a ošklivý vyprodává velké haly po celém světě. Bývalý ministr kultury Daniel Herman ocenil Morriconeho cenou Artis Bohemiae Amicis, která je udělována lidem cílevědomě přispívajícím k šíření dobrého jména české kultury.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat