Metropolitní opera v New Yorku zůstane uzavřená až do září 2021

Slavná newyorská Metropolitní opera včera 23. září 2020 zrušila celou nadcházející sezónu a oznámila, že zůstane uzavřená až do září příštího roku, informuje agentura Reuters. Vedení opery se podle zveřejněného prohlášení rozhodlo, že se nevrátí k původní aktivitě, dokud bude představovat nebezpečí koronavirus. Opera se sálem pro 3.800 diváků obvykle za sezónu uvede 200 představení a ročně do ní zavítá téměř 800.000 lidí.

Metropolitan Opera New York (zdroj pixabay.com)

„Kvůli stovkám účinkujících, kteří zkoušejí v uzavřených prostorách, a kvůli našemu širokému publiku jsme se rozhodli, že se nevrátíme k původní činnosti, dokud nebude široce používaná vakcína, nevznikne kolektivní imunita a nebude zrušena nutnost nosit roušku a omezovat sociální kontakt,“ uvedla opera v prohlášení.

Pro zahájení sezóny na podzim roku 2021 má Met ambiciózní plán a chystá se uvést premiéru opery Fire Shut up in my Bones, jejíž název odkazuje na biblickou knihu Jeremiáš. Tímto dílem od Terence Blancharda by Met poprvé představila operu černošského tvůrce.

Naproti tomu divadla na Broadwayi, která patří mezi největší newyorské turistické atrakce, by podle provozovatelů měla znovu otevřít v lednu 2021.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments