Netrebko, Damrau, Keenlyside. PKF je skoro čtvrtinu sezony na cestách, teď ale na chvíli v Praze

Orchestr PKF – Prague Philharmonia dnes v pražském Rudolfinu uvede pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma novoroční koncert nazvaný Český živel. Zazní Vltava z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany a skladby Antonína Dvořáka. Jako sólisté vystoupí koncertní mistři orchestru – houslista Jan Fišer a violoncellista Lukáš Pospíšil.

Emmanuel Villaume a PKF – Prague Philharmonia (zdroj PKF)

Stejně jako loni a předloni vystoupil orchestr PKF – Prague Philharmonia na silvestrovském galakoncertě v Královské opeře v ománském Muscatu, kde doprovodil britského barytonistu Simona Keenlysidea. Pod taktovkou americko-britského dirigenta Davida Charlese Abella nabídl repertoár z Keenlysideova posledního CD, které obsahuje písně ze známých muzikálů.

Do arabského sultanátu se PKF – Prague Philharmonia vrátí v březnu ke dvěma projektům – doprovodí sopránovou hvězdu Annu Netrebko a hudebně-divadelní představení o historii opery. Poslední ománské angažmá je plánováno na počátek dubna.

Anna Netrebko (zdroj annanetrebko.com)

PKF – Prague Philharmonia v aktuální sezoně stráví více než osmdesát dní na cestách. Před sebou má rozsáhlé turné po USA a také šňůru se sopranistkou Dianou Damrau, s níž vystoupí též na letošním Pražském jaru.

Koncertní sezonu PKF zahájil loni 26. září koncertem ve Španělském sále Pražského hradu. V sezoně 2016/2017 PKF – Prague Philharmonia zohlední výročí 260 let od Mozartova narození a 120 let od úmrtí Johannese Brahmse. Rozpočet PKF na tuto sezonu činí přibližně 42 milionů korun, o 3,5 milionu korun více než minulou sezonu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat