Netrebko, Damrau, Keenlyside. PKF je skoro čtvrtinu sezony na cestách, teď ale na chvíli v Praze

Orchestr PKF – Prague Philharmonia dnes v pražském Rudolfinu uvede pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma novoroční koncert nazvaný Český živel. Zazní Vltava z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany a skladby Antonína Dvořáka. Jako sólisté vystoupí koncertní mistři orchestru – houslista Jan Fišer a violoncellista Lukáš Pospíšil.

Emmanuel Villaume a PKF – Prague Philharmonia (zdroj PKF)

Stejně jako loni a předloni vystoupil orchestr PKF – Prague Philharmonia na silvestrovském galakoncertě v Královské opeře v ománském Muscatu, kde doprovodil britského barytonistu Simona Keenlysidea. Pod taktovkou americko-britského dirigenta Davida Charlese Abella nabídl repertoár z Keenlysideova posledního CD, které obsahuje písně ze známých muzikálů.

Do arabského sultanátu se PKF – Prague Philharmonia vrátí v březnu ke dvěma projektům – doprovodí sopránovou hvězdu Annu Netrebko a hudebně-divadelní představení o historii opery. Poslední ománské angažmá je plánováno na počátek dubna.

Anna Netrebko (zdroj annanetrebko.com)

PKF – Prague Philharmonia v aktuální sezoně stráví více než osmdesát dní na cestách. Před sebou má rozsáhlé turné po USA a také šňůru se sopranistkou Dianou Damrau, s níž vystoupí též na letošním Pražském jaru.

Koncertní sezonu PKF zahájil loni 26. září koncertem ve Španělském sále Pražského hradu. V sezoně 2016/2017 PKF – Prague Philharmonia zohlední výročí 260 let od Mozartova narození a 120 let od úmrtí Johannese Brahmse. Rozpočet PKF na tuto sezonu činí přibližně 42 milionů korun, o 3,5 milionu korun více než minulou sezonu.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na