Open call Tance Praha pro veřejnost: Jáma Lvová UNLIMITED v Karlových Varech a v Plzni, zapojit se může kdokoliv

Choreografky Johana Pocková, Sabina Bočková a hudebník Lukáš Palán z kolektivu POCKETART přijíždí se svým projektem Jáma lvová UNLIMITED hned do dvou měst a hledají zájemce o tanec ke kreativní spolupráci, která vyústí ve společnou veřejnou performance: 16. 6. v Karlových Varech a 26. 6. 2023 v Plzni. Představení Jáma lvová je inspirované mediální manipulací a populismem. Přenesením do veřejného prostoru a zvýšením počtu performerů získává nový rozměr a intenzitu. Ukazuje společenskou sílu tance jako participativního umění, které se vyjadřuje k aktuálním problémům, a navíc zábavnou formou!
POCKETART – Jáma lvová UNLIMITED (foto Vojtěch Brtnický)

Koho volá Tanec Praha?

Aktivní zájemce o tanec a pohyb ve věku 12+:
– kteří se zajímají o participativní projekty
– kteří rádi okusí tanec / choreografii a zajímají se o kreativní proces tvorby
– kteří se nebojí veřejné prezentace

Účastníci se pomocí dvoudílného tutoriálu naučí 10minutovou choreografii, kterou si všichni společně vyzkoušejí během workshopů. Zároveň je bude čekat kreativní taneční práce vedená choreografkami ve dvojicích a ve skupině, ze která vznikne nový pohybový materiál. Předem naučená choreografie z tutorial videí a nově vzniklé choreografie budou součástí závěrečné performance. Choreografie pracuje s jednoduchými gesty a kroky zakomponovanými do rytmických struktur.Důležité je tedy mít dobrou pohybovou paměť a cit pro rytmus.

Máte zájem? Jak se zapojit?

Napište nám:
pro účast v Karlových Varech je kontaktní osobou Tereza Dvořáková
pro účast v Plzni je kontaktní osobou Eva Kraftová

– předmět emailu – open call – pocketart
– tělo mailu – jméno, příjmení, věk, výška postavy (z důvodu rozdělení do dvojic), kontakt a krátce vaše motivace k přihlášení do projektu  – to vše max. jeden odstavec

HARMONOGRAM Karlovy Vary
Časy zkoušení na ZŠ a ZUŠ Šmeralova 15, Karlovy Vary:
14.6. 15:00 – 19:00
15.6. 15:00 – 19:00
16.6.  15-17 zkouška+ 18:00 představení

HARMONOGRAM Plzeň
Společný workshop v Moving Station ve dnech
24.6. 17:00 – 20:00
25.6. 10:00 – 13:00 + 14:00 – 17:00
Realizace představení na sídlišti Skvrňany ve vnitrobloku Macháčkovy ul.:
26. 6. 13:00 – 16:00 zkouška na místě, show pro veřejnost 17:00 a 19:00

O kolektivu POCKETART
POCKETART
je kolektiv tvůrců působících na poli současného tance a fyzického divadla pod vedením choreografek Johany PockovéSabiny Bočkové. V rámci svých projektů kolektiv sdružuje umělce z oblastí tance, hudby, scénografie, výtvarného umění a light designu.

Tvorba kolektivu se vyznačuje zpracováváním témat, které přesahují osobní zkušenosti jednotlivce a dotýkají se celospolečenských problémů jako je mediální manipulace, globální ohrožení životního prostředí, stres v konkurenčním prostředí a postavení člověka v systému korporátní práce. K těmto tématům se snaží tvůrci přistupovat komplexně pomocí detailní práce se všemi divadelními složkami. Ke každému dílu hledají pokaždé novou, pro dané téma specifickou stylizaci fyzického vyjádření, kdy z konkrétních tělesných referencí tvoří taneční obrazy. Představení kolektivu se pokouší skrze svou osobitou poetiku, vizuální čistotu a silnou autorskou hudbu zprostředkovat duchovní prožitek a přivést diváky k reflexi naší společnosti.

Tanečníci se v projektu UNLIMITED potkávají se širokou veřejností a společně se formou video tutorialů a tvůrčích workshopů podílejí na přípravě venkovní taneční performance pro veřejnost. Adaptace by měla umožnit původnímu divadelnímu kusu získat nový rozměr a prohloubit intenzitu tématu. Kreativní setkání chtějí tvůrci pojmout s lehkostí, humorem a s cílem užít si společně strávený čas skrze tanec za doprovodu živé hudby Lukáše Palána.

(Redakčně zpracováno z textů na webu Tance Praha.)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments