Opera Národního divadla a Státní opera připravují hudební Adventní kalendář

Netradiční projekt, na kterém se podílejí jak operní sólisté, tak členové orchestrů a sborů Opery Národního divadla a Státní opery, vzniká právě v těchto dnech v Praze. Natáčí se na různých místech všech tří historických budov naší první operní scény. Adventní kalendář Opery je plný hudebních překvapení – tedy nejen koled a obvyklých písní či skladeb s vánoční a adventní tematikou. Uvidíte a uslyšíte opravdové hudební skvosty.
Natáčení Adventního kalendáře Opery ND a Státní opery (foto Sergei Gherciu)

Všichni zúčastnění umělci chtějí tímto krásným počinem v současné nelehké době povzbudit nejen své příznivce, ale všechny, kteří hudbu vnímají jako jeden z pilířů svobody ducha. „Jsem velmi hrdý na všechny naše sólisty i členy obou uměleckých souborů za spolupráci na tomto díle, které jistě bude v nadcházející adventní době každodenním milým dárkem“, říká Per Boye Hansen, umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery.

Na první ochutnávku ze série hudebních videí se můžete těšit už tuto neděli – 29. listopadu 2020, v době prvního adventu. Od 1. prosince až do Božího Hodu pak bude každý den nachystán jeden hudební „bonbónek“. Videa bude možné sledovat na Facebooku, Instagramu a kanálu YouTube Opery Národního divadla. Režie celého projektu se ujala zkušená divadelní režisérka Magdalena Švecová, videa natočil italský kameraman Marco Chiodi a program vytvořil dramaturg Opery, Beno Blachut.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments