Pavel Černoch debutuje jako Don Carlos v Hamburku. Je to prý jeho další splněný sen

Staatsoper Hamburg
Staatsoper Hamburg

Po svém prvním Lacovi (Stuttgart) a také Donu Josém (Glyndebourne) přibírá do repertoáru náš tenorista Pavel Černoch pro letošek už třetí novou roli – Verdiho Dona Carlose. Poprvé jej ztvární právě dnes v jednom z předních německých operních domů, ve Státní opeře v Hamburku.Giuseppe Verdi: Don Carlos - Hamburk 2015

Giuseppe Verdi: Don Carlos - Pavel Černoch (Don Carlos) - Hamburk 2015 (foto archiv P.Černocha)
Giuseppe Verdi: Don Carlos – Pavel Černoch (Don Carlos) – Hamburk 2015 (foto archiv P. Černocha)

Sérii šesti repríz francouzské verze Verdiho opery v režii Petra Konwitschného z roku 2001 (od roku 2004 též na repertoáru Vídeňské státní opery) bude v Hamburku řídit Renato Palumbo.

Pavel Černoch a Renato Palumbo
Pavel Černoch a Renato Palumbo

Pavel Černoch Opeře Plus z Hamburku napsal:

Don Carlos je jeden z mých dalších splněných snů a zároveň je to jedna z největších výzev v celé mé dosavadní kariéře. Já Verdiho miluju, zpívá se mi nejlíp ze všech operních autorů. Nyní debutuji ve francouzské verzi, která trvá 5 hodin. První půlka opery trvá bez pauzy v režii pana Konwitschného 2 hodiny a 20 minut. Já jsem po celou dobu na jevišti, když nezpívám, tak hraju nebo někde v rohu ležím v deliriu. Ptali jste se, jak dlouho jsem se celou roli učil: paradoxně to byl nejkratší čas v celé mé operní historii, začal jsem v červenci tohoto roku. Byl jsem v loňské sezoně tak vytížený, že nebylo možné začít dříve. Od září jsem měl sedm velkých projektů v Mnichově, Stuttgartu, Moskvě, Paříži, Londýně, Glyndebournu a Kolíně nad Rýnem. Nicméně jsem připraven, páteční generálka dopadla výborně. Těším se na dnešní premiéru, na dirigenta Renata Palumba, se kterým si velice rozumím, a na své skvělé kolegy v čele se svou Elizabethou Barbarou Haveman, s níž jsem už v minulosti zpíval v Simonu Boccanegrovi a báječně si rozumíme, a na všechny další.

Gabor Bretz (Filip) a Pavel Černoch
Gabor Bretz (Filip) a Pavel Černoch (foto archiv P.Černocha)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat