Pavel Černoch debutuje jako Don Carlos v Hamburku. Je to prý jeho další splněný sen

Staatsoper Hamburg
Staatsoper Hamburg

Po svém prvním Lacovi (Stuttgart) a také Donu Josém (Glyndebourne) přibírá do repertoáru náš tenorista Pavel Černoch pro letošek už třetí novou roli – Verdiho Dona Carlose. Poprvé jej ztvární právě dnes v jednom z předních německých operních domů, ve Státní opeře v Hamburku.Giuseppe Verdi: Don Carlos - Hamburk 2015

Giuseppe Verdi: Don Carlos - Pavel Černoch (Don Carlos) - Hamburk 2015 (foto archiv P.Černocha)
Giuseppe Verdi: Don Carlos – Pavel Černoch (Don Carlos) – Hamburk 2015 (foto archiv P. Černocha)

Sérii šesti repríz francouzské verze Verdiho opery v režii Petra Konwitschného z roku 2001 (od roku 2004 též na repertoáru Vídeňské státní opery) bude v Hamburku řídit Renato Palumbo.

Pavel Černoch a Renato Palumbo
Pavel Černoch a Renato Palumbo

Pavel Černoch Opeře Plus z Hamburku napsal:

Don Carlos je jeden z mých dalších splněných snů a zároveň je to jedna z největších výzev v celé mé dosavadní kariéře. Já Verdiho miluju, zpívá se mi nejlíp ze všech operních autorů. Nyní debutuji ve francouzské verzi, která trvá 5 hodin. První půlka opery trvá bez pauzy v režii pana Konwitschného 2 hodiny a 20 minut. Já jsem po celou dobu na jevišti, když nezpívám, tak hraju nebo někde v rohu ležím v deliriu. Ptali jste se, jak dlouho jsem se celou roli učil: paradoxně to byl nejkratší čas v celé mé operní historii, začal jsem v červenci tohoto roku. Byl jsem v loňské sezoně tak vytížený, že nebylo možné začít dříve. Od září jsem měl sedm velkých projektů v Mnichově, Stuttgartu, Moskvě, Paříži, Londýně, Glyndebournu a Kolíně nad Rýnem. Nicméně jsem připraven, páteční generálka dopadla výborně. Těším se na dnešní premiéru, na dirigenta Renata Palumba, se kterým si velice rozumím, a na své skvělé kolegy v čele se svou Elizabethou Barbarou Haveman, s níž jsem už v minulosti zpíval v Simonu Boccanegrovi a báječně si rozumíme, a na všechny další.

Gabor Bretz (Filip) a Pavel Černoch
Gabor Bretz (Filip) a Pavel Černoch (foto archiv P.Černocha)

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na