Pohřešovaná česká tanečnice Natálie Podešvová byla nalezena mrtvá na Novém Zélandu

Natálie Podešvová, tanečnice původem z Čech, zemřela ve svých dvaatřiceti letech na Novém Zélandu při autonehodě.
Natálie Podešvová (zdroj Natálie Podešvová)
Natálie Podešvová (zdroj Jarmila Krejcarová)

Tanečnice, choreografka a performerka Natálie Podešvová se narodila 1. května 1991 v Čechách. Studovala magisterský program oboru Nonverbální divadlo na pražské HAMU. Dále vystudovala Učitelství pro první stupeň na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pedagogické činnosti se věnovala několik let.

Svůj um rozvíjela na workshopech osobností, jako jsou například David Strnad, Lenka Vagnerová, Milan Odstrčil, Iratxe Ansa, Igor Bacovich, Lionel Ménard, Pau Bachero, Scott Jennings, Lali Aygaudé, Sara Mangano a Pierre Yves Massip.

Zaměřovala se na pantomimu, fyzické divadlo a současný tanec. Pro své choreografie volila spojení současného tance s technikami fyzického divadla, zásadním aspektem pro její tvorbu bylo téma vztahů.

Před třemi lety zpracovala studentský projekt na téma sebepoškozování pod názvem Effugio. Druhý koncept Effugio volume 2 zahrnoval i multimediální výstavu a byl vybrán mladými kritiky z projektu Be SpectACTive! do programu České taneční platformy 2021. Téhož roku vytvořila svůj první sólový autorský projekt Sára.

Od roku 2004 účinkovala v situační pohádkové komedii Myšáci jsou rošťáci v Divadle Minaret. V menším divadle BodyVoiceBand vystupovala v roce 2021 v pohádce Potmězvuk, kterou sama režírovala, a v inscenaci o aktuální problematice života u počítače pod názvem Slyšíš mě? s premiérou téhož roku.

Natálie Podešvová se vydala za dobrodružstvím na Nový Zéland. 27. srpna 2023 odešla na pěší túru k jezeru Waikaremoana. Měla zde kempovat a vrátit se do druhého dne. Nevrátila se však. Její přátelé zmizení nahlásili na policii a bylo vyhlášeno pátrání. Novozélandský policejní mluvčí potvrdil, že byla nalezena mrtvá po autonehodě na Ruatahuna Road v Minginui. Příčina nehody se vyšetřuje.

Na Natálii zavzpomínala na Facebooku česká choreografka a performerka Hana Polanská Turečková: “Natálko, Tvoje vize, které jsi měla o zapojení tance do sociálně těžkých témat a které jsme spolu probíraly, byly pro mne velkou inspirací. Měla jsem Tě moc ráda, jako studentku i kolegyni.Věřila jsem, že až se vrátíš, budeme spolu dál probírat, co nás obě zajímá, jak měnit tancem, uměním společnost k lepšímu. Osud rozhodl jinak, ale já věřím, že to o co jsi usilovala a co sis přála, bude v nás ostatních dál rezonovat.”

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments