VIDEO: Baletní hvězda Sergei Polunin přidává pro velký zájem další dvě představení

„Moc mě těší, že se první dvě představení v Praze tak rychle vyprodala a je mi ctí oznámit, že přidáváme další dvě," řekl Sergei Polunin, nejslavnější baletní tanečník své generace, který k nám v dubnu příštího roku v české premiéře přiveze představení Satori. Po Velké Británii a Itálii bude Česká republika teprve třetí zemí, kde bude tato show ve dnech od 17. do 20. dubna 2019 uvedena.

První část představení Satori nabídne jak nejslavnější klasická baletní díla, tak moderní scénický balet. Druhá polovina představení bude patřit titulnímu dílu Satori, jehož choreografii vytvořil Sergei Polunin, režíroval jej Gabriel Marcel del Vecchio z Cirque du Soleil a scénu navrhl David LaChapelle. Satori je japonský buddhistický termín pro „náhlé probuzení“ nebo „osvícení“, kterého lze dosáhnout pouze prostřednictvím osobní zkušenosti. „Myslím si, že Satori je něco, o co bychom měli usilovat všichni. Má mise je přinést tanec a balet širšímu publiku a pozvednout jeho vědomí a ducha,“ řekl Sergei Polunin.

Pro mě osobně spočívá duchovní probuzení ve schopnosti žít v přítomném okamžiku. Pak začnete vidět věci takové, jaké skutečně jsou. Mnoho věcí v našem životě tím získá novou perspektivu, některé se dokonce ukážou jako destruktivní. Jde o to přijít na to, co vás ničí a eliminovat to ze svého života, abyste zůstali přítomní a bdělí,” dodává tanečník.

Letos poprvé však bude mít české publikum možnost zhlédnout tuto světovou baletní hvězdu v celovečerním představení. Ve dnech od 17. do 20. dubna 2019 ve Foru Karlín.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat