Rolando Villazón a Thomas Hampson se už blíží k Jižnímu pólu

Už jen necelé tři týdny dělí Mnichov od světové premiéry operní novinky českého skladatele Miroslava Srnky Jižní pól. Události, která je v Bavorské státní opeře už předem označována za jeden z vrcholů této sezony.

Nationaltheater Mnichov (foto Bavorská státní opera)
Nationaltheater Mnichov (foto Bavorská státní opera)

Opera, napsaná na objednávku Bavorské státní opery, pojednává o expedici, kterou na jižní točnu roku 1911 podnikli polárníci Roald Amundsen a souběžně s ním též Angličan Robert Falcon Scott, který při zpáteční cestě přišel o život. Libreto je dílem Toma Hollowaye, v hlavních rolích se představí Rolando Villazón a Thomas Hampson.

Miroslav Srnka: South Pole - Rolando Villazón (Robert Scott), Thomas Hampson (Roald Amundsen) - vizuál (foto Bayerische Staatsoper)
Miroslav Srnka: South Pole – Rolando Villazón (Robert Scott), Thomas Hampson (Roald Amundsen) – vizuál (foto Bayerische Staatsoper)

Zevrubně jsme o této významné události informovali v převzatém rozhovoru s Miroslavem Srnkou, který najdete zde.

Miroslav Srnka (foto Vojtěch Havlík)
Miroslav Srnka (foto Vojtěch Havlík)

Hudebního nastudování Srnkovy opery South Pole se ujal hudební ředitel Bavorské státní opery Kirill Petrenko. Ten byl teď na tiskové konferenci k uvedení premiéry dotázán, jaký je rozdíl mezi dirigováním díla žijícího a již zemřelého skladatele. Petrenkova odpověď? „Je-li skladatel mrtvý, chtěli byste se ho zeptat, ale nemůžete. V případě, že skladatel je naživu, můžete mu klást otázky, ale někdy byste raději chtěli, aby byl už mrtvý.“ Zkoušky pod vedením známého německého režiséra Hanse Neufelse pomalu finišují, tady je fotogalerie:

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat