Další ocenění pro dirigenta Libora Peška

Cenu klasické hudby Classic Prague Awards za rok 2017 v kategorii za celoživotní přínos získal český dirigent Libor Pešek. Ocenění převezme na slavnostním večeru 20. ledna 2018 ve Smetanově síni pražského Obecního domu, kde zazní i jména dalších jedenácti vítězů.

Libor Pešek – Velikonoční festival duchovní hudby Brno 3. 4. 2016 (foto Petr Francán)

Porota oznámila, že cenu v kategorii talent roku mohou získat tenorista z nastupující pěvecké generace Petr Nekoranec, mladý dirigent Jiří Rožeň a houslistka Olga Šroubková. Vyhlášení vítězů deseti kategorií a Ceny České televize bude živě vysílat stanice ČT art.

Soutěžní i nesoutěžní kategorie zůstávají stejné jako v prvním ročníku. Shodné je i složení poroty, kterou tvoří sopranistka Gabriela Beňačková, houslový virtuóz Václav Hudeček, klarinetista a pedagog Jiří Hlaváč, klavírista a pedagog Ivan Klánský a skladatel Ondřej Soukup.

V loňském prvním ročníku získala cenu za celoživotní přínos cembalistka Zuzana Růžičková, která zemřela letos 27. září. Hráčka na lesní roh Kateřina Javůrková uspěla v kategorii talent roku a laureátem ceny za propagaci české hudby v zahraničí se stal britský dirigent Sir John Eliot Gardiner. Classic Prague Awards vznikly z iniciativy bývalého ministra kultury Jiřího Bessera.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na