Další ocenění pro dirigenta Libora Peška

Cenu klasické hudby Classic Prague Awards za rok 2017 v kategorii za celoživotní přínos získal český dirigent Libor Pešek. Ocenění převezme na slavnostním večeru 20. ledna 2018 ve Smetanově síni pražského Obecního domu, kde zazní i jména dalších jedenácti vítězů.

Libor Pešek – Velikonoční festival duchovní hudby Brno 3. 4. 2016 (foto Petr Francán)

Porota oznámila, že cenu v kategorii talent roku mohou získat tenorista z nastupující pěvecké generace Petr Nekoranec, mladý dirigent Jiří Rožeň a houslistka Olga Šroubková. Vyhlášení vítězů deseti kategorií a Ceny České televize bude živě vysílat stanice ČT art.

Soutěžní i nesoutěžní kategorie zůstávají stejné jako v prvním ročníku. Shodné je i složení poroty, kterou tvoří sopranistka Gabriela Beňačková, houslový virtuóz Václav Hudeček, klarinetista a pedagog Jiří Hlaváč, klavírista a pedagog Ivan Klánský a skladatel Ondřej Soukup.

V loňském prvním ročníku získala cenu za celoživotní přínos cembalistka Zuzana Růžičková, která zemřela letos 27. září. Hráčka na lesní roh Kateřina Javůrková uspěla v kategorii talent roku a laureátem ceny za propagaci české hudby v zahraničí se stal britský dirigent Sir John Eliot Gardiner. Classic Prague Awards vznikly z iniciativy bývalého ministra kultury Jiřího Bessera.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat