Dalším, kdo v USA čelí podezření ze sexuálního obtěžování, je dirigent James Levine

Newyorská Metropolitní opera prošetřuje obvinění, podle nichž její dlouholetý dirigent a hudební ředitel James Levine v osmdesátých letech sexuálně zneužíval nezletilého chlapce. Levine je tak dalším mužem, který ve Spojených státech čelí podezření ze sexuálního obtěžování. Aféru rozpoutal případ amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, kterého ze znásilnění obvinilo několik žen. Informovala o tom dnes agentura AP.

James Levine (zdroj boston.com)

Muž, který je nyní ve středním věku, se obrátil na policii ve městě Lake Forest ve státě Illinois v říjnu 2016 a nahlásil, že ho dirigent James Levine od patnácti let sexuálně obtěžoval.

Dotyčný uvažoval o hudební kariéře. Dirigent ho prý pozval do New Yorku na konkurz a poté mu nějakou dobu posílal dárky, aby ho nakonec přiměl k sexuálním “experimentům”.

Muž řekl, že jeho vztah s Levinem pokračoval až do dospělosti a že mu Levine později dával i peníze, když se ocitl ve finančních potížích. Podrobnosti z policejní zprávy byly poprvé zveřejněny v sobotu na webových stránkách listu New York Post.

“Uváděl mě do rozpaků, vzbuzoval ve mně pocit viny,” vypověděl muž. “Zraňovalo mě to, cítil jsem se ztracený, ochromený,” dodal. James Levine před ním například opakovaně masturboval a líbal ho na intimních místech.

Představitelé Metropolitní opery uvedli, že když je policie ohledně případu před rokem kontaktovala, James Levine obvinění popřel. Nyní chce operní dům zahájit vlastní vyšetřování.

Metropolitan Opera New York (zdroj pixabay.com)

James Levine, kterému je nyní čtyřiasedmdesát let, patří k nejvýznamnějším světovým dirigentům. V letech 1986–2004 vykonával funkci uměleckého ředitele Metropolitní opery a do dubna 2016 byl hudebním ředitelem této newyorské scény. Odešel, protože trpí Parkinsonovou chorobou, která ho při práci stále více limitovala. Metropolitní opera patří k nejvyhlášenějším operním scénám světa a vystupovat na jejím jevišti je pro umělce jedním z vrcholů kariéry.

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (2) “Dalším, kdo v USA čelí podezření ze sexuálního obtěžování, je dirigent James Levine

  1. Hon na čarodejnice MeeToo dostává v USA obludné rozměry. Hrozná země. Jestli se skutky skutečně staly, měly se řešit v té době a ne po 40 letech. Všechny “oběti” jsou jen banda vyděračů. Člověk formátu J. Levina by si zasloužil poněkud odlišné rozloučení s MET a odměnu za jeho zásluhy pro kulturu. Aktivisté, kteří tuto obludnou mašinérii spustili, mu nesahají ani po kotníky.

Napsat komentář