Poprask v Národním divadle: Ondřej Černý byl odvolán, místo něj nastupuje náměstek Martin Sankot z ministerstva

  1. 1
  2. 2

***
Kdo je Martin Sankot 

Pětačtyřicetiletý Sankot je inženýrem ekonomie, na Technické univerzitě v Ostravě získal titul Ph.D. Až do doby, kdy přišel na ministerstvo kultury, neměl se státní správou nebo s kulturními institucemi žádné zkušenosti. Působil v byznysu, od roku 2000 se jeho jméno objevilo ve statutárních orgánech více než deseti investičních společností v oblasti financí nebo realit, v některých z nich měl také majetkovou účast. Byl například generálním ředitelem ČP invest, zakládal českou pobočku pojišťovny Aegon nebo vedl investiční fond Realtia, který chtěl koupit a pronajímat smíchovský Palác Anděl.

(Zdroj CV a foto Martina Sankota:  Česká pozice – www.ceskapozice.cz)

  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


11
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milly

Je dobré si přečíst články, kde pan Černý dehonestoval Radima Dolanského a reakce pár dobráků, neznalých situace,kteří přispěchali s také “názorem”. Ukázalo se však, že spojení SOP s ND bylo nesmyslem po všech stránkách a kdyby tenkrát pan Černý vyslyšel Dolanského, aby důrazně nesouhlasil se spojením, mohl být možná dále ředitelem ND. Dolanského to stálo místo, Černý se ochotně a ve všem podřídil Besserovi a Zdráhalovi a naivně se domníval , že “jej potřebují”. A k čemu? Aby udělal špinavou práci, nechal vyhodit z SOP desítky zaměstnanců a aby byl posléze sám vyhozen. Svévolné jmenování – bez konkurzů – nekompetentních… Číst vice »

Martin Kovar

To se zas ministerstvo předvedlo! Nový ředitel má opravdu vynikající kvalifikaci pro zastávání takového postu. Napadá mě: když má zkušenosti z oblasti realit, aby nakonec ještě nechtěl historickou budovu ND prodat…:))

daniel

Mě spíš udivuje, že takový nanicovatý ouřada, jak se po celou dobu projevoval pan Černý, vůbec kdy byl JMENOVÁN ředitelem ND, ne že byl odvolán. Jeho fungování kolem “transformace” SOP a ND bylo tak trapně slouhovské, že nechápu, proč se za něho někdo vůbec bije. Opravdu šéfům činohry, baletu a opery nevadí, že měli ředitele typu “paní, nesu vám psaní”?

Ares

Nesouhlasím se způsobem, jakým byl odvolán, ale dalo by se říci, že posloužil dobře a do jámy, kterou pomáhal kopat, sám spadl. Rozhodně v procesu slučování nepoužíval čestných prostředků a nyní se jich dožaduje? Dobře mu tak!!!

gustav

Pan Černý byl po dobu své funkce v ND žábou na prameni. Za jeho působení jsem vůbec nezaznamenal nějaký posun alespoň k evropskému renomé. A s odchodem T. Netopila už se ani něco podobného očekávat nedá. Místo toho se zcela poskocky věnoval spojováním ND s SOP za ministra Bessera. Jestli ministryně píše o demotivaci zaměstnanců, tak má pravdu. Stačí se zeptat nějakého ze zaměstnanců bývalé SOP a možná přečíst pár článků staršího data, kde se jeho jméno vyskytuje. Rozhodně chválu nepějí. A pokud si stěžuje, že s ním ministerstvo nekomunikovalo, není tak náhodou schopností dobrého manažera zaujmout a najít společnou… Číst vice »

V.T. Slajer

Tak tam to vase slavne ministerstvo kultury s jeste ‘slavnejsi’ ministryni v cele opravuje chybu dalsi chybou. Muze to byt jeste horsi? Asi jedine kdyz by se rozhodli ND privatizovat a prodat je Vietnamcum. To je pocteni k patecni veceri. Nicmene dekuji OP za okamzite zverejneni a nezaujatost.

im

Chyba byla jmenovat pana Černého ředitelem ND, nevykonal tam nic užitečného. V jistém smyslu se dá říct, že Vietnamcům ND už dávno střelil on.

Michaela

Verejne vyhodit nekoho z tak verejneho mista se da pochopit a opravnit v pripade financniho podvodu, nebo zavrazdenim baletky. Znam Ondreje pres 20 let a jsem si jista, ze ani jednim ani druhym neni vinnen. Jestlize neschopne ministerstvo proti nemu (neschopnemu?) neco melo, urcite vy se VUBEC NIC NESTALO kdyby nechalo vyprset lhutu jeho zamestnani. Verejne pocernit nekoho bez konkretniho VAZNEHO obzalovani ukazuje obvinitele jako padoucha, ktery nic tim neziska, ale profesionalne znici dobreho cloveka. Hanba nekulturnimu ministerstvu.

Ares

Berte to tak, že jak v rámci transformace vyhazoval lidi ze SOP, tak byl pro tutéž transformaci odvolán. Jestliže tehdy to bylo vpořádku, proč ne teď?

miron

Jak jsem sledoval kauzu “Transformace”, dehonestoval se sám. Před 5 lety tvrdil, že otázka postavení ND a SO je významná a musí se řešit. Buď na nic nepřišel, a radostně se ujal iniciativy ministerstva, nebo to vyšlo z jeho hlavy. Obojí je smutné, ale určitě se zapsal nesmazatelně do dějin ND.

Barbar.ka

Nechci se pouštět do debat, zda měl nebo neměl bý p. Černý z místa ředitel vyhozen, ale spíš jde o to, jak to udělali a kdy to udělali. Vyhodit ředitele divadle na začátku sezóny jasně vypovídá o naprostém amaterismu a nezájmu o kulturu jako takovou a to mne dost děsí. Chápu zášť bývalých zaměstnanců Státní opery, ale nechápu jejich krátkozrakost, když se z vyhazovu p. Černého radují. Nové příspěvkové organizace vznikat nesmějí, Státní opera už neexistuje, takže znovu nemůže vzniknout.Pokud nezůstanou bývalí zaměstnanci SO pod ND, tak si neumím představit, že o svá místa nepřijdou úplně. V zákulisí se hovoří… Číst vice »